LG Mobil Cihazlara Yeni Klavye Duyurdu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Her hafta onlarca yeni ve inovatif cihazlar hayatımıza giriyor ve şirket savaşları ortaya çıkıyor. Peki siz hiç çantanıza sığabilecek, ufacık bir klavyeye sahip olmak istediniz mi ?

Uzun zamandır yazı yazmakla arası iyi olan ve gezmekten hoşlanan kişilerin mobil cihaz klavyelerinden çektiği sıkıntılar bitmedi. Bir kısmı kullanıma alışırken diğerleri küçük sayılabilecek alternatifler aradı durdu.

LG şu an bu soruna çözüm üreten en güncel şirket. Koreli şirket tam boyutlu QWERTY harf düzenine sahip klavyesi büyük ceplerinize ya da çantanıza kolaylıkla sığabilecek boyuta sahip. Akıllı telefon ve tabletlerle tam uyumlu çalışan klavye yuvarlanarak katlanıyor ve ince uzun bir form alıyor. Aldığı bu ergonomik form sayesinde rahatlıkla depolanabiliyor veya taşınabiliyor.

facebook müşteri hizmetleri

lg rolly yuvarlanan klavye lg‘Rolly Keyboard’ yani ‘Yuvarlanan Klavye’ olarak çevirebileceğimiz şekilde adlandırılan klavye ortalama bir klavye boyutundan biraz daha küçük. Normal bir kalvyede her harf 18mm boyutundayken LG’nin yeni klavyesindeki her bir harf yaklaşık 17mm genişliğe sahip. Tek bir AAA pille çalışıyor ve Bluetooth desteği olan cihazlara bağlanabiliyor. LG’ye göre klavyenin tam olarak satışa sunulması 3 ayı bulabilecek.

Dayanıklı polikarbonat ve ABS plastikten üretilen klavyenin önümüzdeki hafta Berlin’de düzenlenecek olan IFA Elektronik etkinliğinde LG G Pad II tabletiyle birlikte duyurulması bekleniyor. Henüz fiyatı belli olmayan klavyenin global pazardan önce Eylül ayında ABD’de satışa sunulabileceği belirtildi.

LG’nin klavyesinin çok şık göründüğünü ve kısa sürede tutacağını düşünüyorum. Ancak ülkemize özgü harflerin bulunacağı bir versiyon çıkacak mı derseniz pek umudum yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir