LG Zero Türkiye’de Satışa Girecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

LG’nin tamamen metal kasadan oluşan LG Class modeli LG Zero isimi ile satışa sunuldu. Bu modelin ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. Türkiye’ye de gelmesi ihtimal olan cihazın teknik detayları ve bilgileri belli oldu. Bu cihazın Eylül ayı içerisinde Güney Kore’de tanıtımı yapıldı. Farklı isim ile Avrupa’da satışa sunulacak olan cihaz ilk olarak İtalya’da kullanıcıları ile buluşacak. Daha sonra Avrupa ülkelerine dağıtılacak ve sonrasında ise ülkemizde satışı kesinlenirse, ülkemizede giriş yapacak.

facebook müşteri hizmetleri

LG Zero cihazın ön plandaki bölümü ise tamamen metal gövde olması olarak gözüküyor. 5 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüğüne sahip cihazda HD bir ekran kullanılmış. Telefon genel olarak orta segment olduğundan işlemci çipseti olarak Qualcomm’un orta seviye işlemci modeli Snapdragon 401 tipi kullanılıyor. Fotoğraf çekme konusunda LG Zero modelinde ana kamera olarak 13 megapiksellik bir mercek kullanılmışken, bu kamera ile 1080p Full Hd videolar çekilebilmektedir.

Ön kamera olarak 8 megapiksel olarak kamera kullanılan LG Zero modeli 16 GB dahili depolamaya sahip ve 1.5 GB RAM kullanılmaktadır. Ayrıca hafıza sorunu yaşayanlar için tek çözüm yolu olan microSD kartlar için bu cihazda giriş bulunmaktadır. LG Zero modeli Android’in güncel sürümü olan Android 5.1.1 Lollipop kullanmakta ve cihazın 2050 mAh boyutunda pili bulunuyor. Ayrıca modelin 2 GB RAM’li olan versiyonu ise Güney Kore’de satışa sunulacak ve 320 dolar olarak raflara girmesi bekleniyor. Giriş seviyesi bu cihazın tercih edilebilir olması fiyata görede belli olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir