LibreOffice Viewer Beta Android Çıktı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Ofis programları denince akla gelen Microsoft Office dışında da özgür yazılım olan ve topluluk tarafından geliştirilen LibreOffice var. Üstelik ücretsiz! Buradan bilgisayarınız için LibreOffice Türkçe versiyonunu indirebilirsiniz.

LibreOffice’in tamamı Necdet Yücel ve Zeki Bildirici tarafından Türkçe’ye çevrilmiş durumdadır.

LibreOffice özgür belge formatı ODF’yi, Microsoft Office ve piyasada bulunan diğer ofis programlarının dosya formatlarını destekliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Android telefonunuz için şimdilik beta olarak çıkarılan LibreOffice Viewer sayesinde basit yazılı belgeleri, sunumları görüntüleyebiliyor. Tablolar için de beta sürümde destek var. Fakat daha kapsamlı desteğin beta sonrası gelecek versiyonlarda yer alacağı söyleniyor.

LibreOffice Viewer şimdilik ODF dosyaları dışında Microsoft Office 97/2000/XP/2003/2007/2010/2013 dosyalarını okuyabiliyor. .odt, .odp, .ods, .ots, .ott ve .otp dosya uzantılarına sahip belgelerin de desteklendiği söylense de ben .odt dosya formatında bir belge açamadım.

Sizin de Android üzerinde basit bir şekilde ofis belgelerini görüntülemek için bir uygulamaya ihtiyacınız varsa, LibreOffice Viewer’ı Android için indirip deneyebilirsiniz. Şu anda beta aşamasında olduğundan hataları olacaktır. Gördüğünüz hataları geliştiricisine bildirerek sizler de bir katkıda bulunabilirsiniz.

LibreOffice Viewer’ı indirmek için buraya tıklayın.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir