LoL TBF Finali : Beşiktaş – Dark Passage

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

League of Legends’ın Türkiye’deki profesyonel ve lisanslı sahnesi olan Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin final aşaması geldi de çattı. Türkiye büyük finalinde, kış mevsimi şampiyonu Beşiktaş ve geçen senenin şampiyonu Dark Passage kozlarını paylaşacak. Binlerce izleyicinin karşısında Ülker Sports Arena’da oynanacak olan maçın kazanınının Dünya Şampiyonasına gitmek üzere Uluslararası Wild Card turnuvasına gitme hakkı kazanacak olması maçı yalnızca Türkiye Şampiyonu olma ünvanından çekerek daha da rekabetçi hale getiriyor. Bu yazımızda iste iki takımın da artıları ve eksilerini sizin için incelerken, seriyi analiz etmek için elimizden geleni yapacağız.

Beşiktaş

Nardeus olmadan çıktığı yarı final serisinde oldukça zorlanan Beşiktaş ekibi, bütün olanaklarını Nardeus’u Türkiye’ye getirmek için kullanmakta. Nardeus’un yedeği olan Honos ile çok kısa bir hazırlık aşaması geçirme fırsatı bulan Beşiktaş, henüz Honos ile final için hazır değil gibi gözüküyor. Her ne kadar Nardeus’u yetiştirme ihtimalleri yüksek olsa bile, Türkiye’de olmadığı süre içerisinde ne kadarlık bir antrenman yapabildiler belli değil. Alt koridor yine de daha rahat bir nefes alır elbet ancak zirve dönemleri gibi olması zor gözüküyor. Şu an için takımın her şeyi diyebileceğimiz Thaldrin’in yarı finalde çok iyi bir performans sergileyememiş olması, Nardeus’un oyun taşıma potansiyelinden dolayı bu oyuncuyu daha da önemli bir hale getirmiş bulunuyor.

Beşiktaş’ın TT karşısında yaptığı hataları göz önünde bulundurursak, şampiyon yasaklama ekranı dışında stratejik hatalar da gördük. Ayrıca bu hataya rağmen aynı kompozisyonda ısrar etmiş olmaları ile TT’nin geri dönüş savaşını da izlemiş olduk. Dürtme kompozisyonlarında daha bir çok farklı alternatif varken aynı şampiyonlara ve aynı tip oyun stiliyle ısrar etmesi dahilinde DP karşısında final oynarken işleri çok daha zor olacaktır. Çünkü Honos’un istemsiz de olsa getirdiği bi yetersizlik sonucu iş sadece Avenuee ve Thaldrin’in sırtına binmesi ile şampiyon seçim ekranında da hatalar meydana getirdi.

facebook müşteri hizmetleri

Beşiktaş’ın ormancısı olan Taiki’den yana da bazı sorunlar mevcut. Özellikle rakip ormancı ile karşılaştırdığımızda minyon bakımından küçük bir farkla geri kalması ve takımına destek anlamında ekstra bir yarar sağlamamış olmasında dolayı Taiki’nin performansı Beşiktaş adına finalde çok önemli.

Son olarak her ne kadar Beşiktaş takımı sorunları olan bir takım gibi gözükse de hala ligin en iyi kulüplerinden biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor. Özellikle takım uyum ve takım savaşları hala üst düzeyde olan bi kulüp. Nardeus’un finale yetişecek olmasıyla sorunlarının çoğunu halledeceklerini düşünüyorum…

Dark Passage :

Yarı finalde harika bir performans sergileyerek HWA takımını 3-0’lık net bir skorla eleyen Dark Passage, bu sezon da şampiyon olma ihtimalini daha yüksek tutuyor gibi gözüküyor. Dark Passage, ligin en formda takımı olduğunu yarı final maçında bir kez daha kanıtladı diyebiliriz. Takım uyumu konusunda üst düzey bir takım olmalarının yanı sıra bireysel performans olarakta zirve dönemlerini yaşıyor. Takım kaptanı ve dünyaca ünlü olan Naru, şu an mükemmel performansını devam ettiriyor. Bunun yanında üst koridor oyuncusu olan Elwind, ligde bariz bir şekilde kendini en çok geliştiren oyuncu ünvanına sahip.

Dark Passage ekibi, lig ortasında Naru’suz bir şekilde Beşiktaş’ı yenmeyi başarmıştı. Dark Passage’ın o günden bu yana her geçen gün daha da üstüne koyarak ilerleyişini hesaba katarsak ve Naru’nun bu maçta olacağını düşünürsek, bu ekiple maçın ve şampiyonluğun favorisi gibi gözükmekteler. Her ne kadar Beşiktaş takımı için de sorunlu desekte, maç iki taraf için de asla kolay geçmeyecektir.

 

Dark Passage Avantajları :

  • Naru faktörü
  • Takım uyumu ve bireysel performans konusunda zirvede olmaları
  • Elwind’in çok gelişmesi
  • Harita görevleri konusunda hiç eksikleri olmaması
Beşiktaş Avantajları :
  • Nardeus’un maça yetişmesi
  • Avenuee’nin ligimizde artık bir sorun yaşamaması
  • Takım oyunu konusunda eksiklerinin olmaması

Her iki takımın da genel performansına ve değerlendirmesine bakarsak, avantajlı olan tarafın Dark Passage olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak her ne kadar sorunları olsa da Dünya Şampiyonası için son şans olarak değerlendirirsek Beşiktaş’ın asla kolay pes etmeyeceğini görebiliriz. Kısacası harika bir karşılaşma bizi bekliyor…

 

Maç sonucu tahmini : Beşiktaş 2 – 3 Dark Passage

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir