Londra’da GATEway Sürücüsüz Otobüs Testlerine Başladı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

GATEway İngiltere seferlerine başladı.

images
İngiltere’nin başkenti Londra’da kısa bir süre önce sürücüsüz otobüslerle şehir turları başladı.

facebook müşteri hizmetleri

GATEway adı verilen proje ile hayata geçirilen sürücüsüz otobüslerle bu yılın sonlarına doğru Greenwich’te deneme seferleri yapılmaya başlanacak. Gerçek trafik ortamında kullanılacak olan otobüslerle seyahat etmek için şimdiden rezervasyon yapılmaya başlandı.
gateway-surucusuz-arac
Bu otobüslerin elektrik ortamında elektrikli olarak tanımlanır ve ayrıca yol sensörleriyle konumlandırılmış olup belli mekanlarda yani duraklarda belirli sürede bekleyip tekrar zaman dolduğu anda harekete geçebiliyor. Otobüsün diğer toplu araçlarından farksız bir şekilde seferlerini sürdürecek ve çalışma hayatları gece gündüz devam edeceği belirtiliyor. Belli bir ihtiyaçları bulunan araçların şarj ve genel bakımları ilk zamanlarda haftada bir yapılcağı söylenirken diğer toplu taşıma araçlarından avantajı elektrikli ve doğa dostu olarak farkındalık yaratacaktır.
Programa dahil olmak isteyenler hazırlanan bir internet sitesinden başvurada bulunabiliyor. Yapılan başvurular değerlendirildikten sonra seçilen kişiler Haziran – Ağustos ayları arasında sürücüsüz otobüslere yolcu olarak binebilecek. Katılımcılar 2.5 saat sürecek bu gezi sırasında testleri yapan girişimle görüşlerini de paylaşacak. Şimdilik 3 araçla gerçekleştirilen denemelerden elde edilen sonuçlar önümüzdeki yıllarda yollarda görmeye başlanacak sürücüsüz otobüsler için kullanılacak.
otonom-arac
Kişi limiti olan bu etkinlikte yer almak istiyor ve belirtilen tarihlerde İngiltere’de olacaksanız https://www.gateway-project.org.uk/get-involved/ adresinden sürücüsüz otobüs deneyimi için başvurabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir