Lumia 950 ve Lumia 950 XL Resimleri Gözüktü

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’un bir süredir çıkışı beklenen modeli Lumia 950 ve Lumia 950 XL içi bazı render görselleri gözüktü. Piyasada bulunan diğer rakip firmalar yeni amiral gemilerini ve tanıtmayada devam ediyor. Bu noktada yazılım devi Microsoft’dan bir atak bekleniyor. 2015 yılı cihazları açısından Microsoft’un geride kaldığını söyleyebiliriz. Apple’ın İphone serisi için yeni model İphone 6’nın ardından 2016 yılı için hazırlanan İphone 6S modeli bile yakın zamanda tanıtılacakken henüz Microsoft 2015 cihazlarını çıkartmış dahi değil.

Kod adları Cityman ve Talkman olan Microsoft modellerinin cihaz isimleri Lumia 950 ve Lumia 950 XL olacağı kesinleşti diyebiliriz. İki cihazda beklenenler üzere üst seviye teknik özellikler ile geliyor. İlk önce Talkman kod isimli Lumia 950 modelinin teknik özelliklerine bakarsak, cihazda 2K OLED 5.2 inç büyüklüğüne sahip bir ekran bulunuyor.

wm1

facebook müşteri hizmetleri

 

Ayrıca tıpkı LG G4 modelinde gördüğümüz Snapdragon 808 işlemci çipsetide bu model ile geliyor. Diğer yandan 32 GB dahili depolama ve microSD kart girişi ile kullanıcılara oldukça bol bir alan veriyor. Ayrıca 3GB RAN ve 20 megapiksel Pureview 3 ledli bir ana kamerada bu cihazın özellikler arasında. Ön kamera noktasında Microsoft Lumia 950 modelinde geniş açıya sahip 5 megapiksel bir kamera kullanırken Windows Hello kızıl ötesi göz tarama teknolojiside bu cihazda bulunuyor. Ayrıca USB-C bağlantısını ve 3000 mAh bataryasını hanesinde barındırıyor.

Talkman’ın ardından diğer modeli olan Cityman kod adlı Lumia 950 XL modelinin özellikleri ise neredeyse aynı diyebiliriz. İlk olarak farklı gelen işlemci ile başlayalım. Bu cihazında yine Qualcomm mimarili Snapdragon 810 modeli kullanılırken 5.7 inç büyüklüğe sahip 2K OLED ekran ile geliyor. Ayrıca 20 megapiksel Pureview özelliğine sahip 3 ledli bir kamera kullanılıyor. 3300 mAh batarya ile gelecek olan bu cihazda tıpkı kardeşi gibi Windows Hello kızılötesi tarama özelliği bulunuyor.

wm2

Lumia 950 ve Lumia 950 XL modellerinin ortak özelliklerine gelirsek, her iki modeldede hızlı şarj ve kablosuz şarj özellikleri bulunuyor. Bakalım üst seviye özelliklere sahip bu modeller WP kullanıcılarını tatmin edecekmi göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir