Macintosh 2 Akıllı Saat’de Çalıştırıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Efsane olan Macintosh 2 işletim sistemi Android Wear’da çalıştırıldı. Google, akıllı saat olarak kullandığı Android Wear ilham kaynağı olmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde iOS için portlanan Android Wear şimdi de Apple’ın efsanevi Macintosh 2’de kullanılan işletim sistemini çalıştırdı.

YouTube kullanıcılarından Corbin Davenport da bu hafta yayınladığı video ilet ortaya hem garip, hem de güzel birşey çıkardı. Davenport, Macintosh Sistem 6’yı, Android Wear akıllı saate yüklemeyi başarmış. Corbin Davenport adındaki bir geliştirici yaptığı bir modifikasyonlar sonucu 1987 yılında üretilen Macintosh 2’nin işletim sistemini Samsung Gear Live’da çalıştırmayı başardı. Android Wear üzerine inşa edilen uygulama sayesinde Macintosh 2’yi akıllı saatinizden kullanabiliyorsunuz. Ortaya son derece ilginç bir görüntü çıkmış olsada Sistem 6’yı küçük, dokunmatik bir ekranda kullanmak bir hayli zor diyebiliriz.

facebook müşteri hizmetleri

Yinede zamanında büyük, yer kaplayan bir donanımla kullanılan Macintosh II’yi oldukça küçük, mini bir bilgisayarda görmek son derece etkileyici. Mac’i sizlere açıklarsak Macintosh İşletim Sistemi, kısaca Mac OS, Apple firması tarafından piyasaya sürülen Apple’ın daha sonra “Mac OS” olarak isimlendireceği şeyin orijinal hali olan, tamamlayıcı ve isimsiz sistem yazılımı ilk olarak 1984 yılında orijinal Machintosh ile tanıtılmıştır. En son ana sürümü Mac OS X‘tir. Mac OS ailesinde Mac OS 7, Mac OS 9 ve Mac OS X vardır.Mac OS X Macintosh Operating System’in kısaltmasıdır. Sonundaki X roma rakamındaki 10’u temsil eder. Macintosh 2 akıllı saat’te açıldı bakalım yakın zamanda nerelerde çalıştırılabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir