Mad Catz’in Kaderi Rock Band’e Bağlı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

1989’dan beri konsol ve bilgisayarlar için kontrolcü ve çeşitli aksesuarlar yaparak piyasada önemli rol oynayan Mad Catz, zor zamanlar geçiriyor. Öyle ki şirketin geleceği Rock Band 4’ün satışlarına bağlı.

Harmonix tarafından geliştirilen ve bu sene çıkış yapacak olan Rock Band 4’ün resmi gitar, davul ve mikrofonlarını üretecek olan Mad Catz’in son seri üretimi bu olabilir. Zira şirketin 20 milyon dolara yakın bir banka borcu var ve bu borcun kapanmaması durumunda uzun zamandır piyasada yer alan Mad Catz’e veda edebiliriz.

facebook müşteri hizmetleri

Nisan’da Harmonix ile çalıştığını duyuran Mad Catz’in finansal gelişimi 2011’den beri durmuş ve gerilemeye başlamış vaziyette. 2011’den beri 34 milyon dolar kaybeden şirket bununla beraber 20 milyon dolar toplamında kredi çekmiş ve satışların azlığından dolayı bu büyük borcun altından bir türlü kalkamamıştı.

Mad Catz’in ticari sıkıntılarından dolayı mı, yoksa Harmonix’in paragözlüğünden midir bilinmez ama Rock Band’in paketleri de bu duruma paralel olarak oldukça pahalı olacak çıkış yapacak. Şu an ön siparişe açık olan Rock Band’i yeni gitar ile almak isterseniz 129 dolar; gitar, davul ve mikrofon ile almak isterseniz de 249 doları gözden çıkarmak zorundasınız.

Harmonix tarafından geliştirilen ve serinin tarihinde ilk kez bizzat Harmonix tarafından dağıtılacak olan Rock Band 4 her ne kadar yeni kontrolcüler ile satılacak olsa da seri için daha önce çıkan kontrolcüleri kullanabileceksiniz. Oyun bu sene içinde PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir