Mafia 3 Onaylandı!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yapımcı şirket 2K’in yıllardır beklenen oyunu Mafia 3, bunca spekülasyon ve söylentiye rağmen hiçbir zaman resmi olarak duyurulmamıştı. Geçtiğimiz aylarda geliştirilme aşamasında olduğu onaylanan Mafia 3 için nihayet resmi bir onaylama geldi.

Henüz herhangi bir detay paylaşılmamış olsa da, 2K Birleşik Krallık resmi Twitter hesabı oyunla ilgili bir tanıtım görseli paylaştı. Tanıtım görseline eşlik eden tweet ise oyunun ilk gösteriminin 5 Ağustos’ta yapılacağı yönünde. Yani anlayacağınız oyun ilk kez Gamescom’da ortaya çıkacak.

Bununla beraber uzun süre sabırla bekleyen Mafia hayranları Mafia 2’yi tekrar tekrar oynamayı bırakıp yeni oyunu gönül rahatlığıyla beklemeye başlayacaklar gibi görünüyor. Bilmiyor olabilirsiniz, ancak Mafia serisinin gerçekten çok sert bir hayran kitlesi var ve en sevdikleri oyunu tekrar tekrar oynamaktan hiç de sıkılmıyorlar.

Her ne kadar Mafia 3’ün hayranlarını çok beklettiği iddia edilse de, aslında serinin oyunları birbirinden daha uzak aralıklarla çıkıyor. İlk kez 2002’de PC, Xbox ve PS2 için çıkan Mafia, devam oyunu için serinin hayranlarını tam 8 sene bekletmişti ve Mafia 2, 2010’da PC, Xbox 360 ve PS3 için çıkış yapmıştı. Yani aslında o kadar da beklemiş sayılmazsınız, beterin beteri var.

Mafia’nın Gamescom döneminde ortaya çıkacak olması ile beraber 2K’in de Gamescom için onaylandığını söyleyebiliriz. Daha önce EA, Microsoft ve Blizzard’ın resmen buluanacağı onaylandığı gibi Remedy ve Sega’nın da Gamescom’a katılacağı söyleniyordu. Bakalım bu şirketler arasına 2K de katılacak mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir