Mario Unreal Engine 4 ile Güncellendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dünyanın en ünlü ve şanlı tesisatçısı kırmızı şapkalı ve kaytan bıyıklı ustamız Mario Unreal Engine 4 oyun motoru ile yenilenerek harika gözüküyor.
Bugün birbirinden süper 3D kalitesine çok yüksek grafik detaylı oyunları sevsekde, hatta ” senin bilgisayarın anca Mario kaldırır ” diyerek alayda etsek, şunu belirtmeliyiz ki tamamımız tek bir oyunla çıkışlıyız; Mario.

Bu zamana denli ne kadar basit veya detaylı video oyunları oynadıysak oynayalım, ilk bölüm ağrımız Mario’nun yeri her zaman çok farklıdır. Yıllar önce kare kare grafiklere sahip belki Paint üzerinden tasarlanmış Mario’yu oynarken, ilk günkü gibi eğlenerek maziyi hatırlıyoruz. Bu yılların fedaisi Mario oyunun ne kadar sevildiğinin ve bizde yerinin ne derece olduğunun bir örneğidir.

facebook müşteri hizmetleri

Ancak sürekli bir gelişmede olan oyun sektörü, bugüne kadar Mario’ya çok kötü davranmakta hiç geliştirmemekteydi. Bu denli grafiklerle Mario yeni teknolojilerle baştan sona tasarlanmış, tekrar geliştirilmiş olsa da, istediğimiz Mario’ya bir tür kavuşamadık.

Bu durumun farkına varan YouTube kullanıcılarından aryoksini, Unreal Engine 4 oyun geliştirici motoru ile geliştirerek hepimizin yıllardır beklediği üç boyutlu Mario oyununu sunmuş.

Oyun epey kandırıcı ve eğlendirici durmakta. ancak beklediğimiz oyunun tam anlamıyla biz oyun severlerin sevdiği hale gelmesi için beş altı yıl daha beklememiz gerekiyor, hoppadak olacak bir şey değil bu oyun sektörü.

Kısa süre önce Super Mario 64 adı altında, Mario genel ağ tarayıcılarımızdan rahatlıkla oynanabilir hale getirilmişti. ancak Nintendo sağolsun oyunun haklarını elinde bulundurduğu için, sistemi top yekün kapattırmıştı. Bakalım bu geliştirilme aşamasında Nintendo Mario’nun geliştirilmesini yine durduracak mı?

Aşağıda Mario Unreal Engine 4 ile yenilenen sürümünü görebilirsiniz;

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir