Mars Yüzeyinde Star Wars’un Yıldız Destroyeri

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Master Yoda mezarında 4 dönüyor!

Star Wars’ın 7.ci filminin vizyona girmesine kısa bir zaman kala efsanevi serinin etkileri gündemden düşmüyor.

Pazartesi günü Türkiye’nin en büyük bütçeli kurumlarından olan Diyanet İşleri Başkanlığı Master Yoda’yı ve Jedileri tehlikeli olarak nitelendirmişti. Bu hafta Curiosity Uzay Aracı’nın yolladığı yeni fotoğraflarda ise başka bir detay fark edildi.

MARS Gizemleri ve Star Wars Esintisi

mars yüzeyinde yengeç
Yengecin göründüğü fotoğraf.

2 hafta önce Curiosity’nin yayınladığı fotoğraflarda Mars’ın kayalık bölgelerinde yengeç benzeri bir şey görünüyordu. NASA’nın üzerine yorumlama yapmadığı fotoğraftan sonra bugün yeni bir şey ortaya çıktı.

facebook müşteri hizmetleri
mars yüzeyindeki yengeç
Yengeç benzeri bir yaratık olduğu iddia edilen cisim.

2 gün önce yayınlanan bir diğer fotoğrafta ise uzay aracına benzer bir cisim görünüyor.

Araştırmacı Scott C Waring tarafından tespit edilen detay hakkında Waring şöyle dedi: “Daha önce birkaç kez incelediğim fotoğrafta bugün gördüğüm anomali bir uzay aracına benziyor. 2.5-3 metre genişliğe sahip olabilecek nesne birkaç yolcu taşıyabilir. Curiosity genellikle bir alanda birden çok fotoğraf çeker ancak bu fotoğrafın bulunduğu bölgede tek fotoğraf var. Belki yarın yeni fotoğraflar çekebilir.”

Araştırmacının fark ettiği anomalideki cisim Star Wars serisinin ünlü Yıldız Destroyeri’ne benziyor.

This image was taken by Navcam: Left B (NAV_LEFT_B) onboard NASA's Mars rover Curiosity on Sol 1083 (2015-08-24 00:16:01 UTC). Image Credit: NASA/JPL-Caltech
Star Wars serisinin Yıldız Destroyerine benzeyen Mars yüzeyindeki anomali.

Uzak bir ihtimal olsa da hemen dibimizdeki gezegende böyle anomaliler görmek bizi çok heyecanlandırıyor. Curiosity’nin bize uzun zamanlar böyle heyecanlar yaşatmasını umuyoruz.

Belki de Anakin Skywalker eskiyen Destroyeri uzak bir yıldız sistemine atmak istedi. Kimbilir, belki güç bizimle de olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir