Marvel Future Fight İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Marvel! Daha konuşmama gerek yok yani. Marvel dediğimde çığlık atacak insanlar tanıyorum ben. Bundan 10 yıl önce sadece Spider-Man filmlerinin intro’sunda gördüğümüz Marvel logosu artık kafamızı çevirdiğimiz her yerde karşımıza çıkmaya başladı. Mide bulandırıcı derecede hayatımıza giren, hatta dikkat çekmek için izleyip okumamasına rağmen Marvel ürünleri kullanan manyaklar bile türetti bu akım. Bu akımın bu hale gelmesi ne demek? Marvel para basıyor demek. Filmleri ile özellikle gündeme gelen Marvel bu filmleri desteklemek için özellikle mobilde sık sık oyunlar falan çıkartıyor. Bu oyunların en sonuncusu da Marvel Future Fight.

Nedir Marvel Future Fight? Marvel Future Fight bir aksiyon RPG oyunu. Evet kulağa biraz tuhaf kaçıyor ama öyle bildiğimiz RPG’ler gibi kendi karakterimizi oluşturup olaylara dalmıyoruz. Aslında aksiyon RPG demek biraz haksızlık olur. Çünkü oyun bildiğimiz aksiyon oyunu ancak RPG elementleri içeriyor.

Oyunun konusu şu; Marvel evreninde kıyamet kopuyor. Yani kıyamet dediysem de tıpkı Age of Ultron gibi bir şeyin sebep olduğu bir yıkım var dünyada. Bu da tüm Marvel karakterlerini (TÜMÜNÜ) bu olayı araştırmaya itiyor. Oyuna Thor, Black Panther ve Black Bolt ile başlasak da bu oyunun sadece tutorial kısmı. Daha sonra oyun size standart Marvel kadrosu olan Iron Man, Black Widow (ne kadar black var bu oyunda ya) ve Captain America‘yı veriyor ve oyundaki ilk görevinize başlıyorsunuz. Temel olarak geçtiğimiz yıllarda çıkan Ultimate Alliance ile benzerlik gösteren oyunda ilerledikçe yeni kahramanları buluyor ve takımınıza ekliyorunuz. Level atlayabilen ve ekipmanları gelişebilen kahramanları savaşlara soktukça daha güçlü hale geliyorlar. Her savaş ise sizden 4 enerji puanı alıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Evet enerji dedim, oyunda çok büyük bir Pay to Win sistemi var. Tabii öyle Dungeon Keeper gibi sizden adım başı 5 lira falan istemiyor ama enerji için para ödemeniz gerekiyor. Enerjiniz tabii ki zamanla doluyor ama yine de hemen oynamaya devam etmek isterseniz para ödemek zorundasınız. Ayrıca her karakter için ikonik kostümler var. Bunlar oyun için para ile değil kristal ile satın alınabiliyor. Evet doğru tahmin ettiniz, kristaller de mikro ödeme dahilinde. Oyunda da kristal geliyor ama o biraz göz boyama gibi. Eğer karakterler için “skin” almak istiyorsanız o para cebinizden çıkacak, kaçarı yok.

Grafiklere gelirsek… Grafikler ortalama bir mobil oyuna göre oldukça iyi. Tabii telefonunuz (ya da tabletiniz) eskiyse ya da güçsüzse oyunda frame rate düşüşleri ya da donmalar yaşayabilirsiniz, o en fazla bir saniye sürüyor ama sık oluyor. Haberiniz olsun. Karakterlerin hareket mekanikleri oldukça tatmin edici, ama tabii oyuna PS4 oyunu gibi yaklaşmamakta da fayda var.

Sesler biraz şey… Fena değil diyelim. Oyunda karakterlerin darbe aldığında çıkan sesleri dışında seslendirme yok. Ama bu iyi bir şey. Çünkü Captain America ya da Iron Man gibi karakterler kafamızda hep Chris Evans ve Robert Downey Jr. olarak kaldığı için garipseyebilirdik. Müzikler ise klasik Marvel epikliğinde. Yani bolca nefesli çalgılar falan, anladınız siz.

Kontroller oldukça basit ve rafine bir oynanış sağlıyor. Her karakterin en fazla 3 ila 4 adet özel yeteneği var ve bu özel yetenekler ortalama bir 5-6 saniye cooldown süresi veriliyor. Yani yetenekleri istediğiniz kadar kullanabiliyorsunuz, burada bir sıkıntı yok. Özellikle Captain America ile oynamak aşırı eğlenceli.

Özet geçmem gerekirse bir parça olsun Marvel seviyorsanız mutlaka edinmeniz gereken bir oyun Marvel Future Fight. Eğer sitede puan sistemi olsaydı düşünmeden 8,5/10 vermiştim oyuna. Bu arada eğer aa’yı geçemiyorum diye ağlayıp yeni oyunlar arıyorsanız hiç kasmayın, sizin ilacınız biziz. Şu linke tıklarsanız rootsuz aa hileleri‘ne ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir