Mate 8’de Kullanılması Beklenen Kirin 950 Gözüktü

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Neredeyse hergün telefon üreticilerinin yeni modelleri hakkında detaylar, sızıntılar ve çeşitli bilgiler gelmeye devam ediyor. İşte bunlardan biri olan Huawei firmasının yeni amiral gemisi modeli Mate 8 modelinde kullanması beklenen Kirin 950 işlemci setinin özellikleri detaylandı. Çin’in en iyi ve büyük telefon üreticilerinden olan Huawei yeni yonga seti olan Kirin 950 modelini yeni amiral gemisinde kullanabilir ve bu çipsetin performans detayları belli oldu.

facebook müşteri hizmetleri

Geçtiğimiz haberlerde paylaştığımız gibi Mate 8 modeline ait olarak düşünülen GFX Bench puanlarına göre Kirin 950 işlemci çipsetinin performans değerleride belli olmaya başladı. Bu noktada Kirin 950’nin tüm detayları belli olmuş oldu. Big LITTLE mimarisini barındıran mobil işlemci Kirin 950, setinde 4 adet 2.53 GHz hız ile çalışan A-72 ve 4 adetde 1.8 GHz hız ile çalışan A-53 model işlemcileri bulunduruyor. Sızdırılan görseldede göreceğiniz üzere 16nm FinFET teknolojisi ile üretilen Kirin 950 işlemcisi Mali-T880MP grafik birimine sahip. Ayrıca LTE ses aktarımı ile sesli arama ve müzik çalar gibi seslerde yüksek kalite bekleniyor.

Mate 8 modelinde kullanılması beklenen bu işlemci performans puanlarına göre Exynos 7420 işlemcisinden daha güçlü olarak gözüküyor. Hem tek hemde çoklu çekirdek testinde Samsung’a ait üst düzey işlemciyi geride bırakarak oldukça iyi bir başarı yakaladı. Ayrıca Mate 8 modelinde olacağı düşünülen bu işlemcinin şuan gelişmekte olan Snapdragon 820 işlemcisinide geride bıraktığını hatırlatalım. Bakalım cihaz beklenildiği gibi güçlü işlemci Kirin 950 ile gelecekmi göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir