Mega Man Legends’ın Ruhani Devamı Red Ash Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son zamanlarda bir şeylerin ruhani devamını ya da yeniden yapımını görmek moda oldu. Her ne kadar aralarında Mighty No. 9 ya da Bloodstained gibi oldukça umut vadeden yapımlar olsa da her şeyin yeniden yapımını görmek bazen sinir bozucu olabiliyor. Neyse ki onlardan birinden bahsetmeyeceğiz size. Keiji Inafune liderliğinde geliştirilen ve Mega Man Legends’ın ruhani devamı olarak geliştirilen Red Ash, Kickstarter aracılığıyla duyuruldu.

facebook müşteri hizmetleri

Tam ismi Red Ash: An Indelible Legend olan oyun tıpkı Mighty No. 9 gibi bir Mega Man serisinin ruhani devamı (Mega Man ve Mega Man X’e En İyi Retro Platform Oyunları yazımızda da yer vermiştik, dikkate değer yani). Mega man Legends serisinin ruhani devamı olacak olan oyun tıpkı atası gibi açık dünya-RPG olacak.

Büyük Robot Savaşı’ndan sonra insanlığın neredeyse dünyadan silindiği bir dünyada geçen Red Ash, The Lost Technology isimli bir çeşit teknoloji ile çalışan Beck, Tyger, Call ve Gofer isimli dört robotun hikayesini anlatacak.

Yapımcı ekip Comcept bu konuda tek başına çalışmıyor. Studio 4℃ ile ortak çalışma yürüten Comcept Red Ash’in oyununu yapacakken, Studio 4℃ ise oyunun evreninde geçen bir anime serisi yapacak. İki yapım da birbirinden beslenerek ortak bir evren oluşturacaklar.

Mega Man Legends’ın ruhani devamı olacak olması ve arkasında Keiji Inafune gibi piyasanın efsanelerinden birinin olması Red Ash: An Indelible Legend’a heyecanlanmamız için yetiyor da artıyor bile. Oyunun Kickstarter sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir