Memoir’den Eski Fotoğraflarınızı Bulmak İçin Yeni Özellikler

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçmişteki resimlerini unutmamak adına çalışan Memoir, yeni özellikleri ile de uygulamanın hakkını veriyor.

Fotoğraf paylaşma uygulaması ve Timehop‘un rakibi Memoir, eski fotoğraflar “anılarınızı” yeniden bulmanıza yardımcı oluyor. Redpoint Ventures‘ten Ryan Sarver liderliğinde ki bir turda ek 5.5$’a yükseldi. Diğerleri de Founder Collective, Box Group, Lerer Ventures ve Thrive Capital’da ortaklığa katılabilir.

Firma daha önce de parayı 1.2$ yükseltmişti.

Resmen başta Twitter olmak üzere Sarver‘in ilk turunda diğer sosyal medya ağlarının temsilcilerin artan ilgisi ile fiyat daha çok yükseldi.

memoir2

 

Memoir ilk olarak 2013 sonbaharında iOS için çıkmıştı. Kullanıcıların değişik yollardan eski fotoğraflarını bulmasını sağlıyordu. Tıpkı Timehop gibi kapsül benzeri bir özelliği vardı. Fakat Memoir‘in bir kaç farklılığı daha var. Arkadaşlarınza sizin fotoğrafınızı sorup ikisini de aynı anda aynı yerde göstermek gibi.

facebook müşteri hizmetleri

 

memoir1Bu eylül ayında firma “Predictive Photo Sharing” (Öngrülü Resim Paylaşma) ismindeki bir özelliği çıkarttı. Bu özelliğin bulucusu Lee Hoffman kullanımını “Bir yere vardığınız da veya ayrıldığınız da hangi arkadaşlarınızın burada olduğunun bilgisine bakıyor. Uygulama bunu hangi arkadaşlarınız ile paylaşacağınıza öneri yapıyor öyle ki çevrede dolaşıp kendi fotoğraflarınızı istemenize gerek kalmıyor” diye tanımlıyor.

Teknolojik olarak ilgi çekiciyken Timehop kadar kolay bir kullanım teması yok, bu yüzden uygulamayı ilk defa kullanırken sıkıntı çekebilirsiniz.

Akıllı mobil cihazlar ile kullanıcılar bir çok resim çekiyorlar ama bu resimler zamanla unutulup gidiyor. Hepsi Facebook gibi sosyal medyada paylaşılmadığı gibi, bazen de mobil cihaz da yer açmak adına yedeği alınmadan fotoğraflar siliniyor.

Hoffman kullanıcıların çektiği resimlerin %20’sini paylaştığını söylüyor ve bu da son üç yıl öncesine göre %10 düşmüş durumda. uygulamayı kullanan birisi ortalama günde 5 fotoğraf çekerken bu oran yıldan yıla %75 oluyor.

Firma şu anda uygulama için yenilikler çıkartıyor. Memoir ana sayfasında bir web üyeliği ve tam anlamıyla OS X deneyimi sunuyor. Şimidilik Memoir ücretsiz olarak kalacak fakat gelecekteki plan firmanın kazanç sağlayabilmesi için özel üyelik oluşturulması.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir