Meslek Seçimi ve Alternatifler

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

 

Meslek seçimi, hayatımızın en zor seçimlerinden bir tanesidir. Çok fazla olanak ve dolayısıyla, çok az eşleşme vardır. Fakat bu seçimi belirli bir sistematiğe oturtarak bu sorunu çözebilirsiniz. Bu sistematiğin kurallarından biri de alternatiflerinizin farkına varmak ve elinizdeki alternatifleri değerlendirmektir.

 

Kişisel analiz ve potansiyel değerlendirmenizi yaptıktan sonra her kariyer seçeneğinin potansiyel kariyer olanaklarını öğrenin ve böylece, listenizi daraltın. Peki, potansiyel kariyer olanaklarını nasıl değerlendireceksiniz?

facebook müşteri hizmetleri

 

Öncelikle her iş için belirli bir eğitim gereksinimi vardır ve maalesef çoğu üniversite, kendi branşlarında bu eğitimi sağlamazlar. Dolayısıyla seçmeyi planladığınız işinizin eğitimsel süreçlerine göz atmanız, bu iş hakkında eğitime harcayacağınız sürenizi de hesaplamanıza katkıda bulunacaktır.

 

Sonrasında ise iş koşullarına göz atın. Siz hareketli bir iş sevenlerden misiniz, yoksa ofisi tercih edenlerden mi? Bu ve buna benzer koşulsal bilgileri elde ederek tercih etmeye karar verdiğiniz işe ne kadar yatkın olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Ya da girişimciliği tercih edebilirsiniz.

 

Sonrasında ise iş şartnamelerine göz atmalısınız. İş için ödenecek gelir, size uygun mu? Peki, ya çalışma saatleri? Kariyerinizde terfi olanakları nelerdir? Bunun gibi sorunsalların yanıtlarını keşfederek listenizi daha da daraltmayı hedefleyin.

 

İş seçimi, her ne kadar öyle lanse edilmese de hayli zor bir süreçtir. Bu süreç içinde önemli olan kriterleri takip etmeniz, sizin için en optimum işe ulaşmanızı sağlayacak ve iş hayatınızda verimli bir çalışan olacaksınız.

Müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir