Metal Gear Solid 5’in Kapağından Kojima Productions Çıkarıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Hideo Kojima ve Konami’nin yol ayrılığı acılı bir şekilde devam ediyor. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’den sonra şirketten ayrılacak olan Hideo Kojima’nın Konami üzerindeki son mülkü olan Kojima Productions’ın logosu Metal Gear Solid 5 kapağından çıkartıldı.

facebook müşteri hizmetleri

Bilmeyenler için kısa bir özet geçelim. Bu senenin başlarında yapılan CEO değişikliğinden sonra Konami’den ayrılacağını duyuran Hideo Kojima’nın ismi önce Metal Gear Solid 5’in kapağından çıkartılarak o meşhur “A Hideo Kojima Game” yazısı silinmişti. Daha sonra ise Kojima’nın ünlü yönetmen Guillermo Del Toro ve ünlü oyuncu Norman Reedus ile geliştirdiği Silent Hills iptal olmuş, şok edici P.T. demosu ise PSN’den kaldırılmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise Solid Snake ve Big Boss’un Japonca seslendirmeni Twitter üzerinden Kojima Productions’ın dağıldığını duyurmuş ve bu durumdan ne kadar büyük bir üzüntü duyduğunu belirtmişti. İlk başta sadece dedikodu olarak kalan bu olay resmileşmiş gibi görünüyor.

Geçtiğimiz gün de Konami yeni oyunu Metal Gear Solid 5’in tamamlanmış kapak fotoğrafını paylaştı. Kapak ilk duyurulan kapakla birebir aynı. Ancak iki fark gözümüze çarpıyor. Birincisi, hepinizin malum olduğu “A Hideo Kojima Game” yazısının artık kapakta yer almıyor olması. İkincisi ise kapakta Kojima Productions’ın logosunun olmaması. Bu de geçtiğimiz günde seslendirmenin attığı tweet’in gerçek olduğu anlamına geliyor. Ne diyelim, çok üzücü.

Hideo Kojima’nın yer alacağı son Metal Gear oyunu olan Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain; PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için 1 Eylül’de çıkış yapacak. Oyunun PC sürümü için ise çıkış tarihi henüz belli değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir