Metal Gear’ın Stüdyosu Kojima Productions Dağıtıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Metal Gear serisinin hayranlarını üzecek bir haber geliyor. Metal Gear Solid serisinde yer alan çeşitli “Snake” karakterlerinin Japonca seslendirmeninin yaptığı açıklamaya göre Kojima Productions resmen dağıtıldı.

Otsuka Akio, yani Solid Snake ve Big Boss’un Metal Gear oyunlarındaki Japonca sesinin attığı tweet’ler Kojima Productions’ın kapandığı yönünde. Akio’nun attığı tweet’lere göre Kojima Productions Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain’in tamamlanmasının ardından Hideo Kojima’nın şirketten ayrılmasıyla beraber dağıtılacak ve çalışanlar ya işten çıkarılacak, ya da Konami’nin başka stüdyolarına sevk edilecek.

facebook müşteri hizmetleri

Hideo Kojima’nın Konami’den ayrılacağı uzun zamandan beri biliniyordu, yani bu şaşırılacak bir şey değil. Fakat Hideo Kojima’nın ayrılışından sonra Kojima Studios’un tamamen kapatılacak olması biraz şaşırtıcı bir durum.

Her ne kadar Kojima’nın şirketten ayrılması söylentileri oldukça güçlense de Konami her fırsatta “Bay Kojima bünyemizde Metal Gear oyunları geliştirmeye devam edecek, herhangi bir ayrılık söz konusu değil” şeklinde açıklamalarda bulunarak bu söylentileri yalanlıyordu. Daha sonra Konami ilk iş olarak Hideo Kojima’nın ismini ve Kojima Productions’ın logosunu Metal Gear’la ilgili tüm içeriklerden çıkarmaya başladı, daha sonra ise Kojima’nın şirketten ayrıldığını duyurdu.

Konami’yi Hideo Kojima’nın şirketteki varlığını kökünden sildirecek ve hiç var olmamış gibi davranacak kadar sert bir politika izlemesine neden olan sebep nedir bilemeyiz, fakat daha önce hiçbir oyun yapımcısı bu tarz bir muameleyi görmemiştir galiba.

Serinin Hideo Kojima tarafından geliştirilen son oyunu olan Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için 1 Eylül’de çıkış yapacak. Oyunun PC sürümü içinse kesin bir tarih açıklanmadı.

2 thoughts on “Metal Gear’ın Stüdyosu Kojima Productions Dağıtıldı

 • 11 Temmuz 2015 at 10:43
  Permalink

  Ohooo desene metal gear seriside gitti tek tek elimizden kayıp gidiyor efsaneler bu ne arkadaş.

  Reply
 • 11 Temmuz 2015 at 09:43
  Permalink

  Ohooo desene metal gear seriside gitti tek tek elimizden kayıp gidiyor efsaneler bu ne arkadaş.

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir