Microsoft, BlackBerry’i Satın Alıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mobil piyasada markaların liderlik yarışları devam ediyor. Son zamanlarda daha fazla söz sahibi için Microsoft, hamleler yapmaya devam ediyor. Son olarak Microsoft, Nokia firmasının telefon kategorisini satın almış ve şimdi ise BalckBerry şirketi ile ilgilinmeye başladı. Diğer yandan BlackBerry ile ilgilenen diğer markalar ise Xiaomi, Lenovo ve Huawei. BlackBerry’nin sahip olduğu patent kütüphanesi, teknoloji devlerinin gelecek planlarını ve bu satın alma üzerine kurmalarını sağlıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Bu bomba gibi iddialara göre Microsoft, BlackBerry için tam 7 milyar dolar bir teklifte bulunmuş. Ayrıca Nokia‘nın telefon kısmına verdikleri parada 7.5 milyar dolardı. Nokia satış gerçekleştirdikten sonra Windows Phone ile piyasaya tutunmaya çalışmış fakat istediğini bulamamıştı. Ayrıca BlackBerry OS’un uygulama konusunda tüm platformlarda kötüye gittiğini belirtelim. Microsoft’un bu kadar kötü durumda olan bir firmayı satın alıp ne yapacağı merak konusu.

365 Gigapiksel Fotoğraf

Bu iddialar gerçekleşirse BlackBerry Android ve İOS işletim sistemlerinin arkasında kalarak mobil firmada söz hakkını kaybediyor olsada Microsoft satın alır ise şirket yeniden mobil firmada söz sahibi olabilir. Diğer yandan Microsoft, Blackberry işletim sistemini tekrardan geliştirerek ve ayrıca yenilikler ekleyerek piyasaya yeni bir renk getirebilir. Ayrıca Microsoft’un BlackBerry‘i satın almak istemesindeki neden firmanın girişim alanındaki patentlerini kullanarak Windows 10’u geliştirmek olsa da, Çinli telefon üreticilerinin firmayı satın alarak Kuzey Amerika ve Avrupa’daki etkinliklerini arttırmak istedikleri söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir