Microsoft Çevirmen Uygulaması Yayında!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Perşembe günü Microsoft, Google’la aşık atacağı çevirmen uygulamasını Ios ve Android için eşzamanlı olarak yayınladı. Microsoft Translator adını alan uygulama pek çok özelliğe sahip. Cihaz akıllı telefonlarla ve tabletlerle çalışabilmesinin yanısıra Android Wear kullanan akıllı saatler ve Apple Watch ile de çalışıyor.

Uygulamada çevirilmesini istediğiniz metni yazmanın yanısıra sesli olarak da söyleyebilirsiniz. Uygulama sizin için diğer dile çeviriyi yapacak, ekranda gösterecek ve isterseniz otomatik olarak seslendirecek. Şimdiden 50 farklı dili destekleyen uygulama seyahatlerde sıkça kullanılacak gibi görünüyor.

Şirket zaten çeviri desteğini web sitesi Bing üzerinden,Windows Phone yerleşik uygulamalarından ve Windows 10 masaüstü programından sunuyordu. Ayrıca skype üzerinden de bir çeviri hizmeti sunuyor. Lakin Microsoft Translator’un Android, İos ve taşınabilir saatlerde çalışması şirket için bir ilk.

facebook müşteri hizmetleri

miciç

Bu yeni uygulamayla Microsoft, Google’ın topraklarına giriyor. Arama devi uzun süredir Android, IOS ve web üzerinden çeviri hizmeti sunuyor. Google’ın mobil çeviri uygulaması ise çok daha gelişmiş durumda. Kameranızla bir tabela, kitap sayfası ya da başka bir yazılı materyale tuttuğunuzda onu istediğiniz dile çevirebiliyor. Fakat Google’ın uygulaması yalnızca 27 dili sesli karşılıklı olarak destekliyor ki bu rakip uygulamanın yarısı kadar. Ayrıca Google kendi çıkardığı Android Wear sistemi için henüz hiçbir çeviri uygulaması çıkartmadı. Bu durum Microsoft’a avantaj sağlıyor.

Apple Watch üzerinden anlık olarak 50 dilde karşılıklı sesli çeviri yapabiliyorsunuz ve nerdeyse tamamen doğru sonuç veriyor. Ayrıca tüm çeviri ve ayarlarınız telefonunuzla anlık olarak senkronize oluyor.

4 thoughts on “Microsoft Çevirmen Uygulaması Yayında!

 • 10 Ağustos 2015 at 17:49
  Permalink

  Bu ne zamandan beri var ben PC de bile 3-4 aydır kullanıyorum 😀 Bing Translator

  Reply
  • 10 Ağustos 2015 at 21:58
   Permalink

   Dostum Microsoft Translator mobil ve giyilebilir cihazlar için 6 Ağustos’ta çıktı. Bing ise yıllardır var olan bir sistem.

   Reply
 • 10 Ağustos 2015 at 16:49
  Permalink

  Bu ne zamandan beri var ben PC de bile 3-4 aydır kullanıyorum 😀 Bing Translator

  Reply
  • 10 Ağustos 2015 at 20:58
   Permalink

   Dostum Microsoft Translator mobil ve giyilebilir cihazlar için 6 Ağustos’ta çıktı. Bing ise yıllardır var olan bir sistem.

   Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir