Microsoft Edge Ön İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’un hazırladığı yeni tarayıcısı olan Microsoft Edge ön incelemesi yapıldı. Windows 10 ile internet explorer yerine geçecek yeni tarayıcı Spartan merak ediliyordu. Fakat gelen yeni haberlere göre yeni tarayıcı adı Spartan değil Microsoft Edge olacak. Microsoft Edge ön incelemesi ile bazı özelliklerinden bahsedeceğiz. Yeni tarayıcı önemli özellikler taşıyacak. Microsoft Edge’i diğer tarayıcılardan ayıran en büyük özelliklerden biri olan ise minimalist olması. Arayüz oldukça temiz, sade ve kullanışlı olması kullanıcılar tarafından sevilecek gibi duruyor.

1

Microsoft Edge ön incelemesi bu kadarla bitmiyor. Windows 10 ile gelecek Microsoft Edge’deki kontrol sekmeleri Google Chrome’da olduğu gibi sağ üst köşede olacak. Sayfayı favorilerinize eklemek için yıldız simgesine tıklamanız yeterli olacak. Ayrıca Safari’den tanıtıdığımız okuma listesi tarzında bir özellik Microsoft Edge özellikleri arasında olacak.

facebook müşteri hizmetleri

2

Microsoft Edge ön incelemesi konumuza devam edelim. Okuma listesi tasarımsal açıdan oldukça hoş ve kullanışlı. Açtığınız internet sayfasındaki istediğiniz yere inip bir yeri seçtiğinizde okuma simgesine basıp okuyucuyu açabilirsiniz. Sade bir tasarıma sahip bu okuyucu arka planını istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Microsoft Edge ön incelemesi bölümündeki en çok sevilen kısım sanırım mürekkep özelliği olmuştur. Bu özellik sayesinde Microsoft Surface benzeri cihazlarda işe yarayan bu özellik parmağınızı kalem gibi kullanarak çizim ve işaretleme yapabilirsiniz.

3

Cortana Microsoft Edge ön incelemesi konumuzda da yerini buldu. Kişisel asistan olarak sorularınaza cevaplar verebiliyor. Çeşitli ayarlar yapılarak, Cortana üzerinde bazı basit değişiklikler yapabiliyorsunuz. Örneğin sesli cevaplar vermesine izin verebiliyorsunuz ya da bu özelliği kapatabiliyorsunuz. Bing, Cortana ile birlikte geri dönüş yapıyor ve ister klavye ile ister ses kontrolü ile arama yapabiliyor. Windows 10 bu yaz resmi olarak, Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları için ücretsiz bir şekilde sunulacak. Yayınlanan bu tarayıcı Windows 10 kullanımını hızlı arttırma yöntemlerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir