Microsoft İki Yeni Lumia Modeli Yapıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

2015’de Microsoft Nokia‘nın mobil cihazlar bölümünü satın almasından beri “amiral gemisi” sayılabilecek yeni bir Lumia modeli duyurmadı ve şimdilik alt seviyeden yoluna devam ediyor. Ancak sızan haberlere göre görünen o ki Microsoft asıl bombalarını Windows 10‘dan sonra patlatacak.

Sızan bilgilere göre Microsoft Cityman ve Talkman kod adlı iki model üzerinde çalışıyor. Bu iki modelin ortak özellikleri ise ikisinin de 1440×2560 piksel ekran çözünürlüğüne, 20MP çözünürlüğünde arka kameraya ve 3GB RAM ile güçlendirilmiş olması.

Tabii farklara gelirsek Cityman kod adlı cihaz daha öne çıkıyor. Snapdragon 810 yonga setiyle çalışacak olan cihazda 5.7 inçlik ekran, çıkarılabilir batarya, microSD desteği ve 32GB depolama kapasitesi bulunuyor.

facebook müşteri hizmetleri

Gelen bilgiler arasında Cityman’in Continuum desteği ile geleceği belirtiliyor. Telefonu monitör-klavye-fare üçlüsüne bağladığınızda bir PC kullanıyor gibi uygulamaları büyük ekranda açabileceğiniz Continuum özelliği yeni bir donanım gerektiriyor. Bu donanım Cityman içerisinde yer alacak.

Talkman modelinde ise 5.2 inçlik ekran ve Snapdragon 808 yong aseti olacak. 2 adet Cortex-A57 ve 4 adet Cortex-A53 çekirdeğini bir arada barındıran Snapdragon 808 yongaseti Adreno 418 grafik birimi ile geliyor. Bu açıdan model işlemci performansı olarak Snapdragon 810 yongasetinden yer yer daha iyi ancak grafik birimi açısından geride bulunuyor. Ayrıca daha az ısınıyor.

Modellerin ortak özellikleri arasında 3 LED’li flaş ve 5MP çözünürlüğünde ön kamera da var. Şimdilik başka bir bilgi bulunmayan telefonların ne zaman duyurulacağı ise henüz belli değil. Ancak Windows 10’un sonbahar döneminde çıkacağını düşünürsek bu telefonların da Windows 10’un çıkışıyla beraber gösterilmesini beklemek gayet mantıklı görünüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir