Microsoft İki Yeni Telefonunu Duyurdu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Telefon piyasasında akıllı telefon furyası devam ederken firmalardan birçok yeni modeller çıkmaya devam ediyor. Nokia’yı satın alan Microsoft’tan atak beklenirken bir süre sessizliğe gömülen firmadan sonunda bir ses geldi. Microsoft iki adet yeni telefonunu duyurdu. Microsoft akıllı telefon adı altında Lumia 940 ve Lumia 940 XL isimlerinde iki adet cihaz çıkartması bekleniyor. Rakipleri LG, Samsung ve Sony gibi firmalar ise aralıksız orta ve üst seviye cihazlarını piyasaya sürmeye devam ediyor.

Bunun üzerine son olarak Microsoft eski tip tuşlu cihazları olan Nokia 222 ve Nokia 222 Dual-Sim modellerini duyurdu.Kullanıcılar Microsoft’tan Windows Phone cihazlar için yeni güncelleme ve yeni bir arayüz bekleniyor. Fakat firmadan Windows 10 Mobile işletim sistemi hakkında herhangi bir açıklama gelmemiş ve WP kullanıcılarına güncelleme yollanmadığından dolayı şirketin Android veya İOS platformu üzerlerinde çalıştıkları düşünülüyor.

facebook müşteri hizmetleri

nokia-222

Durum böyle olunca bir yandan WP ile ilgili güncelleme beklenirken, diğer yandan şirketin İOS veya Android işletim sistemine sahip yeni cihazlar çıkartılacağı düşünülüyor.

Bugün Microsoft tarafından duyurulan Nokia 222 ve Nokia 222 DualSim modelleri eski tip arama ve mesajlaşmaya yarıyor diyebiliriz. Buda akıllı telefon kullanıcıların tercih etmeyeceği sadece yaşlıların rahat kullanabilecekleri bir model olarak düşünülüyor. Nokia 222 modelinin özelliklerine gelirsek, cihazda 2MP arka kamera ve 2.4 inç QVGA bir ekran olması bekleniyor. Diğer yandan 1100 mAh bir batarya ve 32 GB’lık microSD kart desteği bulunuyor. 20 saat konuşma süresi ve 30 gün batarya süresi ilede oldukça dikkat çekiyor. 37 dolar olarak piyasaya girecek Nokia 222 modeli Amerika’da yakın zamanda satışta olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir