Microsoft Office Tam Donanımlı Uygulamalar iOS ve Android İçin Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Firma, iPhone ve Android tabletlerde çalışacak bağımsız Office uygulamalarını duyurdu. Aynı zamanda uygulamalar iPad ile de çalışacak. Ayrıca ofis 365’e kayıt olmamış kullanıcılar için uygulamalarının işlevselliğini arttırdı.

Daha önceden, iPhone için tek bir Microsoft Office uygulaması vardı. Bu uygulama da, kullanıcılar sadece, Word, Excel ve Powerpoint dosyalarını görüntüleyebiliyor ve basit  değişiklikler yapabiliyorlardı.Bu yeni güncelleme Word, Excel ve Powerpoint için, ayrı uygulamalar getiriyor.

office2Yeni iPhone uygulamaları, iPad benzerleri ile aynı düzenleme yeteneklerine sahip olacak. Bu uygulamalar, daha ufak ekranlı olan iPhone’lar için optimize edildi. Michael Atalla, Microsoft Office Ürün Yönetimi Direktörü, “Eğer bir sunum üzerinde çalışıyorsanız ve eve gitmek için trene bindiyseniz, sunumunuzu telefonunuza yükleyip, işinize devam edebilirsiniz” diye konuyu açıkladı.

facebook müşteri hizmetleri

Microsoft, Android tabletler için de bu uygulamaları bize sunacak, 2015 yılında piyasaya sürülmeleri bekleniyor. Bu uygulamaları önceden test etmek isteyenler, perşembe günü  başlayacak testler için kayıt yapabilirler.

Bu yeni uygulama, ücretsiz kullanıcıların uygulamalardan daha fazla yararlanmasına olanak yeriyor. Bu kullanıcılar Office 365 üyeliğine ihtiyaç duymadan, Excel, Word ve Powerpoint’te dosya yaratıp düzenleme yapabilecekler. Önceden kullanıcılar, yıllık 99$’a yaklaşan üyelik ücreti ödemeden herhangi bir dosya yaratma ve düzenleme işlemlerini yapamıyorlardı. Tabii ki bazı gelişmiş metin düzenleme ve dosyalar da yapılmış değişiklikleri kabul ve ya reddetme gibi premium özelliklerden sadece ücret ödeyen kullanıcılar yararlanabilecek.

Bu hafta başında açıklanan Dropbox entegrasyonu da bu güncellemeyle birlikte devreye alınacak. Uygulamalar, Microsoft Office dosyalarını Dropbox‘a ücretsiz olarak depolayabilecek. Dropbox uygulaması Android tabletlerde de uygulamanın çıktığı 2015 yılında çalışmaya başlayacak.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir