Microsoft Visual Studio 2013 Güncellemesi Önizlemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft, bizler için bir önizleme hazırladı ki, bu ön izlemeyi ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Diğer önemli gelişme ise Visual Stuido 2013 topluluğunun açılması ile IDE versiyonunun küçük takımlara ücretisiz olması.

Visual Studio 2013 4üncü Güncellemesi, yeni bir kaç araç getirecek. GPU kullanım metresi, geliştiricilere GPU veya CPU’nun zor yerlerinde yardım edecek. Aynı zamanda SQL Server 2014 için de, JSON ve HTML güncellemeri de olacak.

Bu güncelleme beklenildiği üzere çok büyük değil fakat Microsoft‘un Visual Studio temposuna uyuyor.microsoft2

Microsoft‘un uzun zamandır dediği gibi asıl amaç Visual Studio 2015 ile çapraz bir platform oluşturmak. Firma Apache Cordova ile Visual Studio arasında bir entegrasyon oluşturarak desteği, aynı zamanda çapraz- platform kütüphanesini geliştirmeyi amaçlıyor. Microsoft‘un web uygulaması ASP NET 5 Framework‘u aynı zamanda Visual Studio 2015 önizlemesinin bir parçası olarak, uygulamalar arası çapraz platformda yazmayı mümkün kılacak.

facebook müşteri hizmetleri

Microsoft‘tan S.”Soma” Somasegar, bu ayın başında firmanın aynı zamanda geliştiricilerin Microsfot‘ta var olan API’lere daha kolay çalışacağını söylemişti. Microsfot API’ler için ev sahipliği yaparak geliştiricilerin Visual Stuido 2015’i daha kolay bitirmesini sağlayacak. Bu da geliştiricilere API’leri keşfetmesi için fırsat verecek ve API’lere gözle görülür bir yardım olanağı verecek.

Önizlemenin bir parçası olarak, Microsoft aynı zamanda sadece geliştiricilerin kullanabileceği Visual Studio 2.0 için Bütünlük Aracını yapıyor. Bu teknolojinin orijinini ise bu senenin başlarında SyntaxTree‘den almıştı.

Visual Studio kullanıcıları, ön izleme ile birlikte Xamarin ile bir test entegrasyonu ile tanışacak. Visual Studio artık Xamarin ile uygulamalar arasında yazmaya olanak tanıyacak ve Xamarin‘de bu senenin sonlarında Visual Studio içinde ücretsiz Xamarin Başlangıç Paketini ekleyecek.

Microsfot, Visual Studio Online için de bir kaç güncellemenin altını çizdi, bu da Visual Studio’nun yayın yönetimi desteği. Şimdiye kadar sadece geliştiriciler Team Foundation Server kullanıyorlardı, artık bu özelliği kullanmak mümkün olacak. Bir başka yenilik ise Microsfot‘un Cloud Deployment Projects (Cloud Dağıtım Projeleri) adını verdiği, kullanıcıların kendi Cloud kaynaklarını modelleyip test ve üretim yapmalarını sağlayabilen özelliği oldu.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir