Microsoft’tan Sway Windows 10 İçin Yayında!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft’un işlevsel ve havalı uygularına bir örnek daha: bir sunum uygulaması olan Sway !

Sway adını alan ve ücretsiz bir uygulama olan program; fotoğraf, yazı, video gibi kişisel koleksiyonlarınızın yanısıra Twitter gibi sosyal ağlardan verilerinizi interaktif bir şekilde gösterime sunabiliyor. Böylece Powerpoint’e yeni ve genç bir rakip doğdu.

Microsoft’un Çarşamba günü yaptığı duyuruya göre Sway, Windows 10 kullanan tüm bilgisayarlar ve tabletler için artık kullanılabilir durumda. Sway şu an internet tarayıcıları, Apple’ın iPad ve iPhone cihazları için de test aşamasında.

facebook müşteri hizmetleri
Sway'dan bir görüntü.
Sway’dan bir görüntü.

Microsoft Değişiyor.

Sway bir çok yönden Microsoft’un işlerini nasıl değiştirmeye çalıştığının bir kanıtı. CEO Satya Nadella’nın yönetimi altında yaklaşık 18 aydır ürünlerini ve hizmetlerini müşteri odaklı hale getirmeye çalışıyor. Programlarını sabit ve yüksek fiyatlardan satmaya çalıştığı zamanlardan uzaklaşmış görünüyor. Artık uygulamalarını ücretsiz şekilde sunuyor; ekstra özelliklerden ve mobil cihazlardaki Office 365 gibi üyeliklerden gelir kazanmaya çalışıyor.

Bu ücretsiz uygulamayla aslında Microsoft’un diğer şirketlerle oyun oynamak istediğini ve bunun ciddi bir stratejik hamle olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Sway ile Google’ın Youtube’undan video, Twitter’ın Vine’ından görsel, Soundcloud’dan müzik alabiliyorsunuz. Bu özgürlükle kullanıcılar kendilerini Microsoft’a bağlı hissetmeyecek gibi görünüyor.

Sway görünüşe göre çok önemli bir uygulama olacak. Çünkü Microsoft’un Office ile birlikte tanıttığı yaklaşık 25 yıllık olan ve şimdiye kadar her türden ortamda görmekten sıkıldığımız PowerPoint’ten farklı. En azından daha genç, sıkıcı seminerlere henüz girmedi ve o iğrenç yazı fontlarıyla arkaplan fotoğraflarını henüz kimse kullanmadı!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir