MSN Uygulamaları iOS ve Android’de

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

MSN uygulamaları Android ve iOS‘a geldi. Microsoft‘un Bing ekibi tarafından hazırlanan 5 farklı uygulama yayınlandı.

Eskiden yalnız Windows Phone üzerinden kullanılabilen bu uygulamaların diğer platformlara da taşınacağı geçtiğimiz aylarda duyurulmuştu. Uygulamalar hiç bir değişiklik yapılmadan, olduğu gibi port edilerek de gelmiyorlar. Mesela iOS için kullanabileceğiniz Health & Fitness uygulaması, Apple‘ın iOS 8 ile birlikte sunduğu Health uygulamasına entegre edilebiliyor.

microsoft msn

facebook müşteri hizmetleri

Microsoft‘un söylediğine göre, bu uygulamalar “kullanıcıların ilgilerine göre tekrar düzenlenebilir” olarak geliyor. Yani News kurduğunuzda alacağınız haberlerin türünü seçebilir, tuttuğunuz futbol takımının haberlerine öncelik vermek gibi düzenlemeler yapabilirsiniz.

MSN markası, ne kadar eski havası kalmamış olsa bile, hala 400 milyon kullanıcı tarafından ziyaret edilen sayfaya sahip. Yeni uygulamalar sayesinde, tasarımı baştan sona yenilenen sitenin ziyaretçi sayısı da arttırılabilir. Tanıdık bir isme sahip olmasının yanı sıra, haber ve bilgi almak için arama yapmak yerine uygulamaları kullanmanın daha avantajlı olduğu gerçeğini göz ardı edilemez.

Android ve iOS platformlarında çıkış yapan yeni uygulamaların isimleri ise MSN Sports, MSN News, MSN Food & Drink, MSN Money ve MSN Health & Fitness. Yeni uygulamalar Amazon Appstore ve Google Play Store‘da indirilebilir hale geldiler. Ne yazık ki yeni hizmetler henüz Türkiye’de kullanılabilir durumda değil.

Çıkardığı 5 yeni uygulama ile birlikte Microsoft‘un kendisini servis ve bulut hizmeti üzerine odaklanma amacına bir adım daha yaklaştığını söyleyebiliriz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı