Microsoft’un Rakibi, Evinde Ölü Bulundu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Açık kaynak kodlu işletim sistemi Debian’ın kurucusu olan Ian Murdok, 28 Aralık 2015’te henüz 42 yaşındayken evinde ölü bulundu. Almanya doğumlu olan Ian Murdock, henüz Purdue Üniversitesi’nde öğrenciyken Debian Manifestosu’nu yazarak adını duyurmaya başladı.

facebook müşteri hizmetleri

Okumaya değer manifestoya ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.
Debian adı nasıl ortaya çıkmıştı?
En popüler Linux dağıtımlarından biri olan Debian’ın adının nasıl ortaya çıktığını merak edenler için ilginç bir bilgi de; yazılımcının eşi Debra Lynn ve kendisi Ian Murdock isimlerinden esinlenilmesi.
Vefatının ardından nedeni bilinmeyen bir şekilde Twitter hesabı kapatılan Ian Murdock’ın daha önceden kayıt edilmiş tweet’lerine, henüz yok olmadan buradan erişebilirsiniz.

Son olarak Docker adlı projede görev alan Murdock’un resmi sitesine de buradan ulaşabilirsiniz.
Açık kaynak kod dünyasına…
Geride soru işaretleri bırakarak aramızdan ayrılan Ian Debian için üzgün olduğumuzu belirtir, açık kaynak kod dünyasının üzüntülerini paylaştığımızı belirtmek isteriz.

Not: Konuyla anlamadığımız bir şekilde Ian Murdock ile ilintilendirip, sosyal medya üzerinden eleştiri oklarına maruz kalacağımızı tahmin ettiğimiz için peşin peşin yazalım; Medine’de kalp krizi geçirerek ebediyete uzanan Yeni Akit Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya’nın vefatından dolayı, ailesine ve sevenlerine de başsağlığı diliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir