Microsoft’un XBOX ONE İçin 5 Yeniliği

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Microsoft Kasım ayında konsolunun eski XBOX 360 oyunlarını çalıştırabileceğini ve yeni bir kullanıcı arayüzüne sahip olacağını duyurdu. 2016 yılında ise TV’den kayıt özelliği gelecek. Microsoft böylece XBOX ONE konusunda çelişkide olan oyunculara yeni nedenler sundu.

Bilindiği gibi şirket Sony ile oyun konsolu konusunda büyük rekabet içerisinde. Playstation 4’ün satışlarda erkenden öne geçmesi ve XBOX ONE’ın hala bir türlü tutunamaması üzerine oyuncular eski cihazlarına tutunmuştu. Hatta pek çok oyunsever piyasada bu gelişmeler üzerine gelişen ANDROID oyun pazarına yöneldi.

Bu durum üzerine Microsoft Salı günü Almanya’daki Gamescom’da yeniliklerini duyurdu.

Xbox One DVR Kaydı

Dünyanın en büyük yazılım üreticisi olan Microsoft konsolunun önümüzdeki yıl dijital kayıt özelliğine de sahip olacağını söyledi. Arka planda görüntü aktarımı yapabilen cihazlardan kayıt alabilecek konsol aynı zamanda bu görüntüleri eşzamanlı olarak sunucuya yükleyebilecek. Böylece indirilebilir olan video çevrimdışı olarak istenildiği zaman izlenebilecek ve tüm videolar Windows 10 ile eşzamanlı yönetilebilecek.

facebook müşteri hizmetleri

XBOX

Geriye Dönük Uyumluluk

Bu yılın başlarında E3 konferansında XBOX 360 oyunlarının da yeni konsolda oynanabileceğini duyuran Microsoft, bugünlerde durumu tamamen doğruladı ve yeni özelliğin Kasım ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtildi.

Gelecekteki tüm XBOX 360 ‘Altın Oyunlar’ının tamamen XBOX ONE uyumlu olacağı da belirtildi.

Yeni Kullanıcı Arayüzü

XBOX ONE yeni Windows 10 tabanlı temasıyla güncellenecek. Windows 10’daki Cortana – sesli sanal asistan- da XBOX ONE’da çalışacak. Fakat bunun için Kinect gerektiğini de belirtmeliyiz.

Mesajlaşmanın Yeni Yolu

Microsoft yeni Chatpad’ini duyurdu. XBOX360’ınkine benzer özellikler taşıyan cihaz kontrolörün alt kısıma takılacak ve tam bir klavye içerecek. Ayrıca alt kısmında 2 adet programlanabilir tuş da mevcut.

Bolca Yazılım

Microsoft 2016’da gelecek 3 yeni Exclusive oyununu da duyurdu.

  • Quantum Break adında 5 Nisan’da başlayacak bir Oyun-TV Show
  • Crackdown 3
  • Halo 5

Anlaşılan o ki Microsoft bundan böyle kullanıcı odaklı bir politika güdecek ve oyunseverleri pişman etmeyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir