Milyoner Youtuber PewDiePie Hala Kazanıyor !

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

YouTube üzerinden kendi kanalında videolar paylaşarak para kazanan hatta bunu meslek haline dönüştüren YouTuber’lar bildiğimiz üzere çokça yer almakta. Yalnız bu işi meslek haline getirip para kazanmayı bir üst sınıra çekerek milyoner olma yolunda ilerleyen kullanıcılarda yer almakta. Bunlardan biride çok fazla izleyici kitlesine sahip PewDiePie !

 

YouTube’un en fazla aboneye hitap eden kullanıcılarından biri olan Felix “PewDiePie” Kjellberg’in 2014 yılında ne denli gelir elde ettiği ortaya çıkarıldı.

facebook müşteri hizmetleri

Oyun videolarının (şimdi yalan yok) çok şen şakrak geçtiği, oynadığı ve incelediği oyunları kaydederek kanalında yayınlayan İsveç kökenli genç YouTuber, gene İsveç tabanlı Expressen ünlü basın şirketinin yapmış olduğu araştırmaya göre 2014 yılında tamı tamına 7.45 milyon dolar gelir elde etti.

2013 yılında elde etmiş olduğu 4 milyon doların olabildiğince üzerine çıkabilen oyuncu, almış olduğu reklamlarla da gittikçe kazanmaya ve çoğu kişinin hayalini bile kuramadığı miktarlarda paralar kaldırmaya devam ediyor.
37 milyondan fazla tekil aboneye sahip olan ünlü YouTuber, elde etmiş olduğu gelirleri birçok yararlı hayır kurumuna bağışlamasıyla insanlara cidden ayrı bir sempati uyandırıyor.  Ayrıca dört senelik bir zaman diliminde 2.300’den fazla video yayınladığını göz önünde bulundurduğumuzda, video oyunculuğu  dünyasının en zengin yayıncılarından biri olduğunu da rahatlıkla söyleyebiliriz.

PewDiePie’ın en etkili izlenme sayısına ait olan videosu, 67 milyon sefer izlenme rakamına sahip olan A Funny Montage adlı oyun videosu olduğunu da direk olarak belirtelim. Youtuber’ın başka videoları da averaj olarak 2 milyon kez izlenme bazına sahip.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir