Minecraft Üzerinden Telefonla Görüntülü Görüşme

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Minecraft’ta inşa edilebilen şeylerin sınırı olmadığı gün geçtikçe daha fazla örnekle kanıtlanıyor. Ünlü YouTuber CaptainSparklez yaptığı telefonla görüntülü konuşma yapabiliyor. Minecraft videolarıyla bilinen ünlü YouTuber CaptainSparklez bir ilke imza attı ve oyunda bir telefon yaptı. Daha doğrusu çalışan bir telefon yaptı demek daha doğru olur. Videonun nasıl yapıldığını anlatmadan önce biraz CaptainSparklez’dan bahsedelim. Kendisinin ismi Jordan Maron ve kendisi geçtiğimiz aylarda YouTube sayesinde kazandığı paralarla aldığı, $4.5 Milyon’a aldığı malikaneyle gündemde yer teşkil etmişti. İşte o malikane.

facebook müşteri hizmetleri

CaptainSparklez’ın bahsetmek istediğim özelliği bu kadardı, şimdi videoya dönelim. Öncelikle şunu belirtmek lazım ki Maron videoyu yaparken Verizon ile çalışmış ve bütün her şey sponsorlu. Yani siz de şuan “Minecraft’ta telefon yapacam” diye oyunu çalıştırdıysanız yapamayacaksınız.

Videoda Maron bir telefondan İnternet’e bağlanıyor, hatta ve hatta görüntülü konuşma yapıyor. Telefon ekranında oluşan görüntüler de Minecraft dünyasına aktarılıyor. Tabii oyun, görüntüleri yüksek çözünürlükte işleyemediği için görüntü kutucuklarla oluşturuluyor. Kişisel fikrimi söylemem gerekirse oyun içinde oluşturulan yüksek çözünürlükteki görüntü bu etkiyi vermezdi. Videonun nasıl yapıldığını ise Verizon şöyle açıklıyor.

Verizon Açıklıyor

“Bildiğiniz üzere Minecraft dünyasında her şey bloklardan oluşuyor. Yaptığımız Boxel isimli uygulama gerçek WEB görüntülerini bu kutularda oluşturabiliyor. “

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir