Minecraft Windows 10 Edition Beta’sına Nasıl Katılabilirsiniz

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Temmuz ayının başlarında gerçekleşen Minecon etkinliğinde duyurulan Minecraft Windows 10 Edition için her ne kadar bir çıkış tarihi verilmemiş olsa da beta’sının 29 Temmuz’da, yani Windows 10’un çıkış yaptığı günde başlayacağı belirtilmişti. Beklenen gün geldi, Windows 10 bilgisayarlarımıza teşrif etti. Bununla beraber Minecraft Windows 10 Edition beta’sı da başlamış oldu.

Peki bu beta’ya nasıl katılabilirsiniz? Geliştirici Mojang’in Minecon’da yaptığı açıklamaya göre Minecraft Windows 10 Edition, eski Minecraft’ı PC ve Mac’te satın almış olan 20.3 milyon kullanıcıya ücretsiz olarak sunuluyor. Yani eski Minecraft’a sahip iseniz beta’ya ücretsiz bir şekilde katılıp istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Yapmanız gereken Mojang hesabınıza giriş yapmak ve “Redeem” butonuna tıklamak. Eğer yeni sayfa açılmakta güçlük çekiyorsa korkmayın, biraz beklettikten sonra açılacaktır. Redeem’e bastıktan sonra karşınıza çıkan ekran üzerinden Microsoft hesabınızla giriş yapmalı ve verilen talimatları yerine getirmelisiniz. Tüm talimatları yerine getirdikten sonra Minecraft Windows 10 Edition beta’sı indirmeye hazır olacak.

Eğer daha önce Minecraft’ı satın almadıysanız da sorun değil, Minecraft Windows 10 Edition’ı Windows Store üzerinden 9.99 dolar karşılığında satın alabilir ve beta’ya katılabilirsiniz. Windows 10 işletim sisteminiz olduğu sürece elbette.

Peki orijinal Minecraft ve Minecraft Windows 10 Edition arasında ne farklar var? Öncelikle ve en garibi grafik farkı. Grafik dediysek öyle HD grafikler falan beklemeyin… Cidden, beklemeyin. Windows 10 Edition ile Minecraft daha akıcı ve pürüzsüz bir hal alacak. Ayrıca artık aynı anda iki eşyayı da farklı ellere ekleyerek kullanabileceksiniz.

Dediğimiz gibi ne olursa olsun oyunu oynamak için Windows 10 şart. Eğer Windows 10 kullanmıyorsanız ve Windows 10’a geçme konusunda tereddütteyseniz Windows 10 İncelemesi başlıklı haberimizi okuyabilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir