Minecraft’a Tonla Yeni İçerik Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bu haftasonu başlayan Minecon ile Minecraft hayranları yeni haberlere doyacak gibi görünüyor. Önce Minecraft Story Mode, ardından da Minecraft Windows 10 Edition’ın ard arda duyurulması ile sevinçten dört köşe olan Minecraft hayranları için bir müjdemiz daha var; Minecraft’a yeni güncellemelerle yepyeni içerikler geliyor.

Bunların en başında belki de aralarında en önemlisi olan çift el sistemi geliyor. Eskiden oyuncular ellerinde sadece tek bir item taşıyabilirken yeni sistem ile her iki eline de ayrı item’lar alabilecek. Mesela bir elinize kazma alıp diğer elinize meşaleleri alarak yolunuza devam edebileceksiniz -ki bu uzun koridorlar açmak isteyen oyuncular için harika bir özellik.

facebook müşteri hizmetleri

Başka bir özellik ise uzun menzilli silahlar kullanan oyuncular için gelecek. Her ne kadar uzun menzilli silahlardan sadece ok ve yay olsa da bu ikili için gelecek yenilikler oldukça tatmin edecek cinsten. Yeni güncellemeler ile yepyeni ok çeşitleri eklenecek ve her biri birbirinden ayrılan özellikler ile donatılacak. Mesela bir ok fırlattığınız canavarı (ya da oyuncuyu) o renge boyayacak ve oku fırlatan oyuncu boyalı karakteri takip edebilecek. Tıpkı Monster Hunter’daki paintball gibi yani.

Bir diğer yenilik ise oyunun “The End” bölgesi için gelecek. Eskiden sadece bir ada olan The End bölgesi yeni güncellemeler ile beraber tıpkı normal dünya ve Nether bölgesi gibi geniş bir alan haline gelecek ve oyuncular bu bölgede dilediklerince gezebilecekler.

Bu saydığımız özellikler Minecraft’a gelecek özelliklerden yalnızca bazıları. Gelecek güncellemelerle oyun bu saydıklarımızın çok ötesine geçebilecek gibi görünüyor, zira Mojang’in duyuruları tam olarak bu yönde.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir