Mirror’s Edge Catalyst Bir Reboot Olacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mirror’s Edge’den çok mu keyif aldınız? Bunca zaman oyunun devamının çıkması için bekliyor muydunuz? Ya da şöyle soralım, ilk Mirror’s Edge’in hikayesi çok mu hoşunuza gitti. O zaman çok üzgünüz, çünkü vereceğimiz haber çok da hoşunuza gitmeyecek. Gelen haberlere göre Mirror’s Edge Catalyst, ilk oyunun reboot’u olacak.

Gamescom’da oyunun yapımcısına sorulan “Catalyst’in Mirror’s Edge evrenindeki yeri ne?” sorusuna cevap veren Erik Oeldahl şunları söyledi;

facebook müşteri hizmetleri

Mirror’s Edge Catalyst bir reboot. Oyun için yaptığımız şey ilk oyunda sevdiğimiz şeyleri birleştirmek oldu; baş karakter Faith, birinci kişi serbest koşu mekanikleri ve en önemlisi görsel estetik. Tabii bunları yaparken geliştirdik de.

Ama her şeye rağmen bu bir reboot. Catalyst’te Faith’in geçmiş hikayesini yeniden anlatıyoruz, yani ilk oyunda yaşananlar artık yok sayılacak. Belki daha sonra bu hikaye yeniden karşımıza çıkabilir bilemeyiz.

Açıkçası DICE neden böyle bir politika izledi kimse bilmiyor. Ama ilk oyunun bu kadar hayranı olduğunu düşünürsek şimdiden çoğu hayranın Catalyst için hayal kırıklığına uğradığını rahatlıkla söyleyebiliriz (yazar notu: ben de dahil).

İlk kez E3 2013’te görücüye çıkan ve Battlefield serisinin geliştiricisi DICE tarafından Frostbite 3 ile geliştirilen Mirror’s Edge Catalyst, 26 Şubat 2016’da PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Ne yazık ki yeni nesil oyunların çoğu gibi Catalyst de eski nesli es geçecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir