Mobil Cihazlara Resmi Game Boy Emülatörü Gelebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Nintendo‘nun el konsollarının başarısı kabul edilen bir gerçek. Her ne kadar Sony bu platformda da ürünler çıkartmış olsa da Nintendo‘nun başarısına ulaşabilmiş değil.

Nintendo’nun mobil platforma oyun çıkartmasını isteyen bir kitle olmasına rağmen, Nintendo bu konu hakkında çalışma göstermiyordu. NeoGAF isimli sitenin forum sayfasında, “Rösti” isimli kullanıcı tarafından yayınlanan bir gönderide, firmanın mobil cihazlar için bir emülatör geliştirdiği yönünde iddialar yer alıyor.

facebook müşteri hizmetleri

4_p4rcl8

Gönderide Nintendo tarafından alınmış, Game Boy, Game Boy Color ve Gameboy Advance konsollarını oynatabilen bir emülatör patenti hakkında bilgiler bulunuyor. Ayrıca bu emülatörlerin mobil platformların haricinde, toplu taşıma araçlarında bulunan ekranlarda da çalışabilecek şekilde planlandığı gözüküyor.

Özellikle iOS cihazlarında emülatör konusunun oldukça sıkıntılı olduğu bir gerçek. App Store üzerinde çıkan bütün emülatörler, çıkışından bir kaç saat sonra Apple tarafından kaldırılıyor. Bu yüzden Nintendo tarafından onaylanmış resmi bir emülatörün varlığı, özellikle iOS kullanıcıları için, oldukça güzel bir haber olabilir.

Android kullanıcılarının ise bu tür bir sıkıntısı yok. Google Play üzerinde bir çok farklı Game Boy versiyonunun emülatörleri mevcut durumda.

Şu an için patent duyurusu haricinde bir bilgiye sahip değiliz. Ama yeni gelişmeler geldikçe sizleri haberdar edeceğiz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir