Mobil İnternet Kullanımı Arttı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mobil İnternet yani cepten İnternet kullanımı son aylarda oldukça arttı. Öyle ki bu kullanım bilgisayardan İnternet kullanımını bile geçti. Teknoloji alışkanlıklarımızı değiştirmeyi yine başardı.

Ülkemizde henüz 3G mevcutken kullanımı o kadar yaygınlaştı ki. İnsanlar artık cepten dünyaya bağlanmanın keyfini doyasıya yaşıyor. Bu da istatistiklere hemen yansıyarak mobil İnternet kullanımın bir hayli katlandığını ortaya çıkarttı. Tabi bunun önemli sebeplerinden bir tanesi de mobil destekçilerinin sunduğu imkanlar. Birde 4G veya 5G kullanımına ulaştığımızda bu rakamların artışı ciddi bir şekilde gelişecek belki de evde bilgisayarda İnternet kullanımı çok daha fazla düşecek gibi gözüküyor. Mobil sektörü ve Android işletim sistemlerinin gelişimi ve uygulamaları bunda en önemli etken şüphesiz.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yani BTK’nın yaptığı araştırma sonucu ortaya çıkan verilerde, haberleşmeler artık mobil İnternet ile yapılmakta.

Mobil İnternet Kullanımı

facebook müşteri hizmetleri

BTK’nın Açıkladığı Diğer Rakamlar

Başlıkta ki rakamların reel olarak ispatı ise bu açıklamalardan sonra tescillendi. İnsanların tahminin yanı artık istatistiklerde bunu ortaya çıkardı. Türkiye’de geçen yıl verilerine göre Bilgisayardan İnternet kullanımı yine bir hayli azalmıştı. Bu rakamlar ise 1 milyon 909 bin 530 yine bizzat BTK tarafından açıklanmıştı. Mobil İnternet kullanımı yine geçen yıl gösterdiği artış ile dikkatleri çekmiş ve mobil İnternet kullanımının gücünü ortaya koymuştu.

En son verilen istatistiklere göre yine 2007 ile 2012 arasında genişbant İnternet abone sayısı artış gösterdi. Bu rakamlara göre yine 2007 yıllarında 609 bin 85 olan İnternet abone sayısı, 2012 yıllarında ise bir hayli fazla artışla rekor kırdı. Bu artış ise istatistiksel olarak %330 artışa tekabül ederek 20 milyon 5bin  204 olarak resmiyet kazandı.

Mobil İnternet En Çok Hangi İlde Kullanılıyor?

En Çok Mobil İnternet Kullanan İl

Geniş bant İnternet kullanımı ve mobil İnternet kullanımını sağlayan illeri tahmin etmek zor olmasa gerek. En çok nüfusa sahip iller bu alanda da birinciliği kaptı. İstanbul 6 milyon 77 bin 844 ile birinci olurken, Ankara 1 milyon civarı rakamlarla ikinci sırada yer aldı.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir