Mobil Sitelerin Gücünü Keşfedin!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Arama motorları tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda internet kullanıcılarındaki mobil cihaz kullanım oranlarının artışı da mobil sitelerin aslında gereksinimden çok ihtiyaca dönüşmesinin göstergesi oldu.

Mobil uyumlu internet sitelerinin tasarım açısından daha küçük ve duyarlı olması gerekmektedir. Örneğin akıllı cihaz üzerinde kullanılmak istenen internet sitesinin mobil duyarlı bir tasarımı yok ise ziyaretçi açısından kullanılabilirliği de düşmektedir.

 

Mobil Uyumlu Sitelerde Sade Menüler

Mobil uyumlu site tasarımlarında genellikle kullanılabilirlik ön planda tutulmalıdır. Menüler sade, bağlantılar arasında yeterli boşlukların bırakılması gerekmektedir. Mobil ekran boyutlarını doldurmak adına yapılan sıkıştırılmış menüler ziyaretçiyi içinden çıkılamaz bir uçuruma sürükleyebilir.

facebook müşteri hizmetleri

Mobil tasarımlar içerisinde içerik, logo, menü ve varsa reklam alanlarının belirlenmesi gerekmektedir. Mobil cihazlar üzerinden yapılan testler sonucunda tamamen duyarlı tasarımların siteye dönüştürülmesi gerekmektedir.

Mobil Uyumlu Olmayan Siteler Uyarılıyor

Google tarafından yapılan açıklamalar içerisinde de özellikle altını belirterek sitelerin mobil uyumlu tasarımlara sahip olması gerektiğini vurguluyor. Sitelerin m.siteadi.com şeklinde domainler üzerinde kuracakları sitelere, ziyaretçi eğer mobil cihaz üzerinden ulaşmak istiyorsa bu özel alan adına açılmış mobil duyarlı ara yüzüne yönlendirmesini istiyordu.

Google hatta site sahibi olupta mobil uyumu bulunmayan sitelere bir bir mail atarak mobil uyumlu hale getirmesi için uyarıda dahi bulunuyor.

Seo Hocası İle Mobil Dünyaya Merhaba

Seo alanında ilklerin yaratıcısı olan Seo hocası tarafından sunulan hizmetlerden yenisi ise mobil uyumlu web sitesi yapımı ve site sahibine teslim ederek mobil ziyaretçiler ile etkileşimin sağlanmasıdır.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir