Mozilla Ucuz Akıllı Telefon Projesi İptal Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mozilla Firefox oldukça dikkat çeken 25 dolarlık akıllı telefon projesi iptal edildi. Düşük seviye cihaz yerine artık yüksek seviye telefon çıkaran Mozilla, diğer yandan Firefox Os’ada Android uygulama ve uyumluluğu getiriyor. Bir sene önce Mozilla, Firefox OS isimli işletim sistemini tanıtmış ve kullanacaklar için Alcatel, Huawei ve ZTE gibi markalar ile anlaşma sağlamıştı. Firefox OS ile çalışabilen cihazlar üretmek isteyen Mozilla, oldukça ucuz ve herkez tarafından kullanılabilen kolay cihazlar üretmek istiyordu. Üreteceği telefonlar ise 25 dolar gibi ucuz bir fiyattan verilmesi bekleniyordu.

facebook müşteri hizmetleri

Geçtiğimiz mart ayında düzenlenen Mobile Word 2015 kongresinde tanıtılması beklenirken, Firefox OS ile çıkmış ve Alcate OneTouh çıkmış fiyatı ise 50 dolar olarak söylenmişti. Fakat 25 dolarlık Mozilla projesinden hala bir haber gelmiş değil. Henüz bir bilgi yok iken şirket CEO‘su Chris Beard firma çalışanlarına mail atarak, 25 dolarlık telefon projesi belli bir istek seviyesi görmediğinden, ucuz fiyatlı cihaz yerine kullanıcı odaklı yüksek seviye cihazlara karar verdik. Şeklinde mail yolladı ve tüm dikkatler üst seviye cihazlara odaklandı diyebiliriz.

YouTube 60 FPS Canlı Yayın Özelliği

Projeleri genişleyen Beard, telefon piyasasında eşsiz bir özellik keşfedeceklerini söylemiş ve maildeki bilgilere göre Mozilla, Firefox OS işletim sistemini Android uyumluluğunu sağlamak için hala çalışmalar yaptıklarını belirtmiş. Uygulama daha çok gerekli gözüken uygulamalar üzerinde ve kullanıclar için geçerli olacak. Bakalım Mozilla’ya ait önümüzdeki haftalarda yeni projeler gelecekmi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir