Mr Jump Oyunu iOS’ta İndirme Rekorları Kırıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçen günlerde tanıtımını ve video incelemesini yaptığımız Mr Jump oyunu iOS’ta 4 günde tam 5 milyon defa indirilerek rekor kırdı. Rekor kırdı derken ortada kesinleşen bir rekor yok ancak kaç tane oyunun bu kadar kısa sürede bu kadar çok indirildiği de ortada olan bir gerçek.

Oyun daha önce de bahsettiğimiz gibi basit grafiklerle yapılmış bir engel atlama oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Ekrana ne kadar basılı tutarsanız o derece zıplayabildiğiniz oyunda, karakterinizi yönlendirmek için herhangi başka bir şey yapmanıza gerek yok. Oyun bu kadar kolay görünmesine karşın engellerin art arda çıkması ve ekrana basma sıklığı faktörü oyunu zor ve eğlenceli bir hale getiriyor.

Mr Jump Oyunu Rekor Kırdı

Sadece bu neden dolayı bile kısa sürede çok büyük kitlelere ulaşan oyun 4 günde 5 milyon kullanıcı gibi inanılmaz bir indirme sayısına ulaştı bile. İleri ki günlerde Mr Jump oyunu indirilme sayısının kat kat daha da artacağını söylemek yanlış olmaz.

Mr Jump oyunu kullanıcıların deyimiyle Flappy Bird’den sonra en sinir bozucu oyunlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Daha önce incelemesini yaptığımız aa oyununu da bu kategori içerisinde göstermek mümkün.

facebook müşteri hizmetleri

Mr Jump Oyununu İnceledik

Hero Sky Oyun İncelemesi

GTA 5 Hediyeli Stormblades Oyun İncelemesi

Mr Jump oyunu ve benzer çok tutan oyunların genelde insanları sinir eden oyunlar olduğunu siz de fark etmişsinizdir. Oyun yapımcıları bu tarz oyunların insanda oluşan bölümü geçme güdüsü ve “şu bölümü de geçeyim bırakacağım” hallerini anlamış olacak ki son dönemde çıkan ve tutan oyunların birçoğunun ana özelliği oyuncuları sinir eden bir tarafının olması.

Mr Jump Oyunu İnsanı Oyun İçi Satın Almaya İtiyor

Yine Mr Jump oyunu ve benzer oyunların benzer özellikleri arasında sinir edici faktörlerden biri de reklam. Nedense bu tarz oyunlara bir de reklam kaldırma için ödeme seçeneği konuyorlar. Haliyle oyuna daha fazla konsantre olmak isteyen kullanıcılar da satın alıyor. Ne yalan söyleyeyim çok güzel taktik. Ancak bir süre daha benzer şekilde Mr Jump oyunu ve benzer oyunlar sonucu insanların satın alma yerine internetten buldukları reklam önleme programlarını kullanmaya gideceği de bir gerçek.

Mr Jump oyunu 12 bölümden oluşuyor. Her biri daha da zorlayıcı olan bölümleri açmak için oyun içi 1,99 TL harcayabiliyorsunuz. Ayrıca oyun içerisindeki reklamları kapatmak istiyorsanız da 4,29 TL bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir