Müzede VR Gözlüğü ile Bronz Çağ Deneyimi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

VR başlıklarının gelişimi gündelik hayatta etkisini göstermeye başladı. British Museum artık ziyaretçilerine koleksiyonlarını göstermek ve kalıcı bir deneyim yaşatmak için sanal gerçeklik gözlüklerini kullanıyor.

Aileler Bronz Çağı görmek ve detaylı incelemek için müzeye davet edilecek.

Haziran ayında Londra Doğa Tarihi Müzesi de sanal gerçeklik turlarına başlamıştı.Her iki müze de Samsung Gear VR setleri kullanıyor.

Sadece 13 yaş ve üzeri kişilerin sanal gerçeklik gözlüğü kullanmasına izin verilirken daha küçük ziyaretçiler için de Samsung Galaxy Tab veriliyor veya Tamamen interaktif ekranlardan oluşan bir kubbe mevcut.

Ziyaretçiler bu yöntemle geçmişteki farklı objelerin nasıl ve ne amaçla kullanıldığını görebilecekler.

facebook müşteri hizmetleri

British Museum’ın Dijital Görseller yöneticisi Chris Michaels “Bu bizim koleksiyonumuzdaki nesneleri yorumlayabilmemiz için inanılmaz bir şans, Bronz Çağı nesneleri hakkındaki yeni yorumları keşfedebiliyoruz.

Teknoloji haftasonu turları için 8-9 Ağustos’tan sonra tamamen hazır olacak ve Sonbahar’da okulların açılmasıyla beraber öğrencilerin Bronz Çağı hakkındaki eğitimlerinde de kullanılacak.

Londra Doğa Tarihi Müzesi Haziran ayından beri yaşamın ilk hallerini sualtı sergisinde VR ile göstermekteydi. Müzenin İzleyici Geliştirme Programı başkanı Emily Smith: “VR deneyimi ziyaretçiler arasında çok popüler oldu. Talebe karşılık verebilmek için cihaz sayılarımızı arttırdık. Gösteri bittikten sonra ziyaretçiler kendilerini alkışlamaktan alıkoyamıyor.” Dedi.

Doğa Tarihi Müzesi'nden 'Yaşamın Doğuşu'ndaki canlılardan bir görüntü.
Doğa Tarihi Müzesi’nden ‘Yaşamın Doğuşu’ndaki canlılardan bir görüntü.

 

Bir gün teknolojik gelişmelerin ülkemize de gelmesi umuduyla…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir