Nakliye Süreçlerinde İade ve Müşteri Memnuniyeti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Teknoloji ilerledikçe etkileşim artıyor ve doğal olarak internet kullanımı yaygınlaşıyor. Bunun sonucu olarak yalnızca kişiler değil, aynı zamanda şirketler de bu yaygınlaşan trend’e dahil ediliyorlar.

 

İnsanlar bir şirket ile bağlantıya geçmeden, şirketi internet onaylama süreçlerine tabi tutuyorlar. Diğer insanların yorumları, medya, referanslar ve diğer bir çok etken, şirketler için referans, daha doğrusu güvenilir referans niteliği taşıyor.

 

Dolayısıyla müşteri memnuniyeti, son dönemlerde öncelikli unsurların içine giriyor.

 

Müşteri memnuniyetlerinde ise iade unsuru, son derece önemli bir etken.

facebook müşteri hizmetleri

 

Öncelikle karmaşık iade kuralları, müşterileri irite edebilir ve onları uzaklaştırabilir. İade süreçlerinizi, müşteriye açıkça açıklamak, şirket olarak size düşüyor.

 

Aynı zamanda kendi iade kurallarına uymayan şirketler,internette bir anda söz konusu oluyorlar ve doğal olarak ileriye yönelik çok ciddi bir zarar oranı ile karşılaşıyorlar.

 

İade işlemlerini kargo ve nakliye şirketlerine entegre etmeyen şirketler ise aracı nakliye sorumlularını suçluyor fakat günün sonunda, sorumlu tutulan yine şirket oluyor.

 

Yanlış nakliye sonucunda hızlı bir şekilde eyleme geçmeyen şirketler de, internet referanslarına hasar vererek şirketin geleceğini tehlikeye sokuyorlar.

 

Aynı zamanda devlet sistemlerinin de gelişmesiyle Tüketici Hakları gibi otorite kurumların müşteri ve şirketlerle hızlı iletişime geçmesi de söz konusu. Dolayısıyla ciddi finansal yaptırımlar ve cezalar da sorumsuz şirketlerin karşılaşacakları durumlardan bir tanesi.

 

Şayet siz, müşterinizi memnun kılar ve yukarıda yazılan maddelere önem verirseniz, şirketinizin geleceği açısından çok ciddi kazanımlar elde edersiniz. Bu kurallara uymanızı, kendi iyiliğiniz için şiddetle tavsiye ederiz.

Müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir