NASA Süpersonik Uçak Tasarlıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

NASA’nın sesten hızlı giden yolcu uçağı ile ilgili net detaylar ortaya çıktı. İşte NASA’nın ses hızını geride bırakan yeni Süpersonik uçağı ile ilgili detaylar! Yaptığı uzay çalışmaları ile öncülüğünü devam ettiren NASA, havacılık konusunda da ciddi girişimlerine devam ediyor. NASA’nın havacılık adına yaptığı son çalışma ise, ses hızını aşabilen yolcu uçağı tasarımı olmuş durumda!

facebook müşteri hizmetleri

Aslında NASA’nın Süpersonik uçak tasarımı ile ilgili daha öncelerde de çeşitli bilgiler aktarılmıştı. Ancak bu defa ise somut bilgiler açıklanmış durumda. Ortaya atılan bilgilere göre NASA; 2003 yılında trajik olarak son uçuğunu yapan benzer bir Süpersonik uçak olan Concorde efsanesinden bu yana, ses hızını aşan yolcu uçağının insanlar üzerinde oluşturduğu etkileri araştırıyor.
nasa2

En nihayetinde ise NASA, ABD merkezli Lockheed Martin firması ile bir iş ortaklığına giderek, 20 milyon Dolar bütçeyi ayırmış. X serisi olarak lanse edilmesi planlanan Süpersonik NASA uçağı, içerisinde birkaç yolcunun seyahat edebilmesine imkan sunacak. Bunların yanı sıra NASA’nın X serisi yeni Süpersonik yolcu uçağının, 2020 yılında gökyüzünde yer alacağı da açıklanan bilgiler arasında dikkat çeken detaylar arasında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir