NASA’dan 95 Bin 600 Fotoğraflık Nefes Kesici Bir Video Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Profesyonel fotoğrafçı olan Dmitry Pisanko isimli fotoğraf sever, toplamda 100 GB boyutunda yer kaplan 95 bin 600 adet yüksek çözünürlüklü fotoğrafı düzenledikten sonra ortaya kusursuz bir video eseri çıkardı.
Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Uluslararası Uzay İstasyonu (NASA), hem genel olarak hem de teknoloji dünyasını ön plandan ilgilendiren gelişmelerle adını duyurur oldu.

En son bir kanal üzerinden canlı yayımladıkları bir video kaydı esnasında Dünya’nın üzerinden üç tane ışık süzmesinin uzaya yakın yükselmesiyle birlikte yayını birden kesmişlerdi.

facebook müşteri hizmetleri

NASA’nın yayını hiç bir açıklama getirmeden (büyük ihtimalle bilerek) kestikleri videoda sanırım insanoğlunun şu an için öğrenmemesi gereken bazı gerçeklerin(!) açığa çıkmasını engellediğine karşı da güvenilir iddialar bulunuyordu. Bu yeni yayınlanan video bu kadar sarsıcı bir niteliğe sahip olmasa da görsellik açısından izlenilmeye değer bir niteliğe sahip.

Bir Rus profesyonel fotoğrafçı ve blogger’cı olan Dmitry Pisanko, NASA’dan elde ettiği ve toplamda 110 GB boyutunda bir yer kaplayan 95 bin 600 adet fotoğrafı tek tek bir araya getirerek ortaya hatırı sayılır mükemmel bir video konsepti çıkarmış.

Bu yapılan uzun soluklu çalışmanın can sıkıntısıyla mı yoksa sanat eseri gayesiyle mi yapıldığına buyurun siz karar verin.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir