New 3DS’in Küçük Modeli Amerika’ya Gelebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

2014’te Japonya‘da, 2015’in başında da Avrupa ve Amerika‘da çıkış yapan New 3DS‘in her iki modeli de Japonya ve Avrupa için çıkış yapmış olsa da Amerika bölgesi için yalnızca XL modeli çıkış yapmıştı. Bu durum kısa zaman içinde değişebilir, zira Nintendo Amerika başkanı Reggie Fils-Aime‘in yaptığı açıklama tam olarak bu yönde.

facebook müşteri hizmetleri

Kotaku‘ya konuşan Fils-Aime, E3 konferansında New 3DS‘in normal versiyonunu duyurmayı planlamasalar da “müşterilerinin bu modele olan taleplerini not aldıklarını” belirtti. Daha sonra neden ilk başta konsolu Amerika’ya getirmedikleri sorusuna “Japonya’daki New 3DS satışlarını inceledik ve New 3DS XL modelinin diğer modellere göre satışları oldukça katladığını gördük ki Japonya’da 2DS modelinin olmadığı gerçeği de var. Biz de ‘Amerika için en iyi kadro nasıl olur’ diye düşündük ve kadromuzu New 3DS XL ve 2DS olarak belirledik” diye cevap verdi. Son olarak ise “Herhangi bir söz verdiğimiz yok, yine de klasik New 3DS‘i bekleyen oyuncular için gelecekte bir şeyler yapabiliriz” şeklinde konuştu.

“Peki sevgili yazar nedir bu New 3DS?” diye soracaksanız da açıklayalım hemen. 2011’de çıkış yapan 3DS‘in geliştirilmiş versiyonu olan New 3DS konsola iki adet ekstra tetik tuşu ve bir adet C-Pad ekliyor. 3D özelliğini de geliştiren New 3DS ön kamerasının yanındaki küçük sensör sayesinde kafanızın ne tarafa kaydığını fark ediyor ve 3D’yi bakış açınıza göre korumaya devam ediyor. Eğer 3DS alma planlarınız varsa seçiminizi New 3DS‘ten yana yapmanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir