Nexbit Robin: Hafıza Sorununu Kaldıran Telefon

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yıllardır hayatımızın her alanında önemli bir alan kaplayan akıllı telefonlar hala akıllanmaya devam ediyor. Henüz yürümeyi beceremeseler de, yapay zekaları hala bir maymun kadar olsa da (abartılı bir hakaret ediyorum evet, ben R2-D2 istiyorum banane cebimdeki androidden) bir şekilde gelişiyorlar iste.

Bu seferki haberimiz ise depolama sorununu ortadan kaldırmaya niyetli bir akıllı telefon. Nexbit firmasının Robin modeli depolama sorununu kısmen çözmüş durumda. Fazlalık verileri bulut depolamaya yüklüyor.

Nexbit 2013 yılında kurulan bir şirket. Bünyesinde Google’ın Android ekibinden, HTC’den, Motorola’dan ve Cyanogen’den mühendisler barındırıyor.

Şirketin ortaya çıkardığı ilk akıllı telefon fikri olan Robin teknik açıdan sadece bir Android telefon. Ancak bahsettiğimiz olay telefonun yazılımda yatıyor.

facebook müşteri hizmetleri

robin nexbit akıllı telefonFull HD ekrana sahip 5.2″ bir ekran, 3 GB RAM, 32 GB dahili hafıza ve Snapdragon 808’in yanında cihaza dahili bir bulut hesabı var. 100 GB depolamaya sahip bulutun işlevi standart bir buluttun farklı değil. Ancak telefonunuz akıllı bir şekilde dahili hafızası dolmaya başladıkça az kullanılan verileri bulut depolamaya yüklemeye başlıyor.

nexbir robin akıllı telefonCihaz tüm bu işlemleri yaparken şarj sorunu da yaşatmıyor. 2680 mAh’lik bataryasının hiçbir elektronunu veri yüklemeye harcamıyor. Çünkü sadece şarjdayken verilerinizi bulut servisine gönderiyor.

Nexbit Robin şimdiden özellikleri ve fiyatıyla dikkat çekmeyi başardı. Şirket büyük bütçesine rağmen yine de cihazı Kickstarter üzerinden kampanyaya sundu. İlk 1000 cihaz 299 dolar, 30 günlük kampanya sürecindeki diğer cihazlar 349 dolar ve kampaya sonrası satış fiyatı ise 399 dolar olarak belirlendi. Kampayaya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir