Nexus 6P Arka Camı Hemen Kırılıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Google’ın amiral gemisi akıllı telefonu olan Nexus 6P modeli hakkında şikayetler ve prüzler gelmeye devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz gün cihazın hızlı şarj özelliğinin çalışmaması belli olmuş ve teknik detaylardan kaldırılmıştı. Şimdi ise yine aynı modelin arka camı geri bildirimlere göre çok kolay kırılıyor. Google huawei ile beraber ürettiği yeni modelin dayanıklılık konusunda oldukça ciddi sorunları oluştu. Bu iddiaların ve sorunların üzerine daha öncelere gidersek cihazın bükülme sorunlarıda meydana gelmiş ve birçok kullanıcı bu sorunda da şikayetçi olmuştu.

facebook müşteri hizmetleri

Reddit kullanıcısının paylaştığı görsellere göre Nexus 6P cihazının arka camının kolaylıkla kırıldığı gözükmektedir. Kullanıcıların deneyim ve açıklamalarına göre kamera, laser otofocus ve led flaşın üzerinde kaplanan cam bölüm çok küçük darbelere bile çatlayıp kırılma gösterebiliyor. Paylaşılan kırılma resimleri üzerine henüz Huawei veya Google cephesinden bir açıklama yapılmamış fakat paylaşım üzerine durumun onaylandığı ve onarılması üzerine yeni çalışmaların yapılacağı belirtilmiş durumda. Nexus 6P modelinin ülkemizde de satılacağı bilineceği üzere gelecek modellerin bu sorunları içerip içermediği henüz bilinmiyor.

Nexus 6P cihazının özelliklerine gelirsek ise modelide 5.7 inç büyüklüğünde Quad HD bir ekran ve Snapdragon 810 V2.1 işlemci çipseti bulunuyor. Diğer yandan 3 GB RAM’i olan modelin 32/64 ve 128 GB dahili depolamalı versiyonları bulunuyor. Ekranın Gorilla Glass 4 korumasına sahip olduğunu ve arka yüzeyinde 12.3 megapiksel çift LED flaşlı kameranın olduğunu hatırlatalım. Ön kamera ise 8 megapiksel olurken, arka kameranın 4K video ve 240FPS ağır mod gibi özelliklerin olduğunu belirtelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir