Nintendo Mobil Oyunlarını Mario Kart Yapımcısı Yapacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Nintendo‘nun dünkü yatırımcılar toplantısından yeni haberler gelmeye devam ediyor. Şirketin genel müdürü Satoru Iwata‘nın açıklamasına göre daha önce Mario Kart üzerinde çalışmış bir yapımcının Nintendo mobil oyunlarını geliştirecek ekibin başına geçecek.

facebook müşteri hizmetleri

Her ne kadar Iwata özellikle belli bir isim vermemiş olsa da, büyük ihtimalle bahsedilen yapımcı Hideki Konno. Konno daha önce bir çok Mario Kart oyununun yapımcılığını üstlenmiş, en son ise Mario Kart 8 ile karşımıza çıkmıştı. Iwata bu hamlelerinin gerekçesi olarak da amaçlarının “Nintendo’nun mobili ne kadar ciddiye aldığını göstermek” olduğunu belirtti.

Bildiğiniz gibi bu senenin başında Nintendo özellikle mobil oyunlar üzerinde çalışmak için Japon mobil oyun stüdyosu DeNA ile anlaştığını duyurmuştu. Bu anlaşmanın nedenini ise şirketin “yeni oyunculara ulaşma politikası” olduğunu açıklayan Nintendo’nun DeNA iş birliğiyle çıkaracağı ilk mobil oyun 2015’in sonunda mağazalardaki yerini alması beklenirken 2017’ye kadar tam 5 adet Nintendo oyununun mobil platformlara gelmesi bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir