Nintendo NX’in Çıkışından Sonra Wii U ve 3DS’e Desteğini Kesmeyecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Wii U’nun beklenin altında kalan satış rakamlarından sonra yeni konsolunu biraz daha erken çıkarmaya karar veren Nintendo, bu senenin başlarında yeni konsol projesi NX’i duyurmuştu. NX ismini sadece bir kod adı olarak kullanan konsol hakkında bugüne kadar çok şey yazıldı; Android tabanlı olacağı, eski konsolların oyunlarını emüle edeceği… Fakat en önemlisi de Nintendo NX’ten sonra Wii U ve 3DS’e verilen desteğin kesileceğiydi. Neyse ki bu konuda ilk açıklama birinci ağızdan geldi.

facebook müşteri hizmetleri

Nintendo başkanı ve CEO’su Satoru Iwata’nın açıklamasına göre Nintendo NX’ten sonra Wii U ve 3DS’e verdiği desteği kesmeyecek. Iwata’ya göre 3DS’in ya da Wii U’nun geleceğinde ne olursa olsun Nintendo NX yeni bir konsol olacak ve bu konsol için her şeye sıfırdan başlanacak.

Iwata’nın açıklamasının devamı ise şöyle;

“NX çıktığı zaman piyasada halihazırda belli miktarda 3DS ve Wii U olacak. Bu yüzden NX çıktıktan sonra birden Wii U ve 3DS’e oyun yapmayı bırakmak bir yazılım dağıtıcısının perspektifine göre oldukça verimsiz olur.”

“Bu nedenle yeni konsolumuzu geleceğe hazırlarken kendi iç stüdyolarımızla, beraber çalıştığımız ikinci parti stüdyolarla ve üçüncü parti oyun dağıtımcılarıyla NX piyasadayken 3DS ve Wii U’ya da oyun çıkarmanın yollarını tartışmaya devam ediyoruz. “

Ayrıca Satoru Iwata son söylentilerin aksine Nintendo’nun oyun ya da konsol yapımından herhangi bir şekilde kopmayacağını ve gelecekte de konsol/oyun piyasasında zirveye oynayacağının da altını çizdi.

Nintendo’ya göre yeni konsolları NX oyunculuk anlayışını kökünden değiştirecek. Biz oyunculara da bekleyip görmek düşer, ne diyelim…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir