Nintendo’nun Yeni Konsolu Android Tabanlı Olabilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Japon oyun devi Nintendo, Wii U‘nun bir türlü istenilen başarıyı gösterememesi nedeniyle yeni bir konsol geliştirmeye başlamıştı. “NX” kod adlı konsol bir ev konsolu ya da el konsolu değil, ikisi birden olarak geliştiriliyor. Tarihin ilk hibrid konsolu olarak satışa sunulacak olan NX, gelen yeni bilgilere göre Android tabanlı olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Hakkında neredeyse hiçbir bilgi sahibi olmadığımız NX hakkında bildiğimiz şeyler konsolun HDMI çıkışına sahip bir el konsolu gibi dizayn edilmiş olması ve televizyona bağlandığında da kontrolcülerle ev konsolu gibi oynayabilecek olmamızdı. Wii U‘nun taşınabilir versiyonu olarak niteleyebileceğimiz NX için yeni bilgiler, daha doğrusu söylentiler geldi. Nikkei tarafından ortaya atılan bir iddiaya göre Nintendo yeni konsolu NX için işletim sistemi olarak Android platformunu seçecek. Zaten mobil platforma ısınmaya başlayan Nintendo, DeNA işbirliği ile iOS ve Android platformları için 2017’ye kadar 5 adet oyun çıkaracağını duyurmuştu.

Nintendo yeni konsolu ile ilgili planlarını sır gibi korumaya devam ediyor. En erken 2016’da karşımıza çıkacak olan NX hakkında belki bazı bilgiler E3’te gelebilir ancak o da çok küçük bir ihtimal. Ayrıca bu yeni konsol NX‘in Wii U ve 3DS‘in desteğine bir etkisi olmayacağı, Wii U ve 3DS‘in satış hayatına aynen devam edeceği de daha önceden gelen bilgiler arasında. Umarız Nintendo Wii U’yla yakalayamadığı başarıyı yeni konsolu NX ile yakalamayı başarır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir