Nokia’dan Film Yapımcıları için Yeni VR Kamera!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Nokia henüz telefon yapımını durdurmuş olsa da bu asla Nokia’nın meşgul olmadığı anlamına gelmiyor. Önce dijital uygulamalar, tabletler ve şimdi sırada “Ozo” isimli 360 derece çekim yapabilme kabiliyetine sahip VR kamera.

facebook müşteri hizmetleri

8 adet kamera ve mikrofona sahip olan bu cihaz, her sensörü ve kamerayı senkronize bir şekilde işletebilmesiyle birlikte özellikle de film yapımcıları için harika bir göz bebeği olabilir gibi gözüküyor. Nokia’nın dediğine göre hızlı hareketlerin olduğu görüntülerde dahi odaklanma problemi yaşamayacak olan bu Ozo isimli VR kamera aynı anda hem 3 boyutlu hem 2 boyutlu görüntüyü elde edebilecek. İsmini ise akılda kalıcılıktan dolayı Ozo olarak seçtiğini açıklayan Nokia ekibi bunun profesyonel kullanımlarda çok iddialı işler yapabileceğinden emin gözüküyor.

Bunun yanında fiyat açısından ise Nokia Ozo’yu 5000$ dan satmayı düşündüğü de dedikodular arasında. Bu 5000$ Türkiye’de şu an ki Dolar kuru ile hesaplanırsa tam olarak 13897 Türk Lirası ediyor. Bu da demek oluyor ki profesyonel film yapımcıları tarafından başka türlü herhangi bir Youtube yayıncısında Ozo’yu görme ihtimalimizin çok düşük olduğu.

Nokia’nın diğer açıklamalarında ise Ozo’nun çıkış tarihini net olarak vermektense 2015 yılının son çeyreği diyerek biraz da kaçak bir cevap vermesi oldu. VR kamera yapan ilk şirket olmasıyla birlikte özellikle film sektöründe büyük bir adım atan Nokia bakalım bizim adımıza neler sağlamış olacak…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir